Wpis z mikrobloga

Właśnie się przekonałem o podwyzce stóp procentowych na własnej skórze.

Mam mały kredyt wzięty kiedyś na działkę, bo chciałem szybko kupić nie pozbywając się gotówki. Rata 'nędzne' 729 zł plus ubezpieczenie ponad 60. Tyle co nic.

Dzisiaj sprawdzam harmonogram spłat - następna 1292 zł Oo

Prawie 185 procent tego co płaciłem wcześniej. Nieźle...
Oczywiscie spdziewalem się tego z czasem ale nie śledziłem podwyzek aż tak dokładnie, stąd zdziwko.

Tak sobie kitram kasę na start budowy we wrześniu, zakup materiałów wcześniej itd ale myślę czy by z 50k nie rzucić na spłatę kredytu. Co myślicie wykopowi eksperci?

#budujzwykopem #remontujzwykopem #budowadomu #kredyt #nieruchomosci #pytanie #kiciochpyta
  • 19
@ATAT-2: Nie wiem czy z kredytem na zialke jest tak samo jak z hipotecznym (czyli czy jest mimo wszystko jednym z najtanszych kredytow) jesli tak To musisz rozwzyc co Cie taniej wyjdzie splacenie/nadplacenie tego a potem branie kredytu na budowe (ktory moze byc drozszy) czy podejscie "niech sie placi" a zrobienie budowy za gotwoke (przynajmniej w wiekszosci)

Ja bym jednak nie kitral kasy na materialy budowlane tylko kupowal od razu jak
Bo jeżeli bawimy się w spekulację to ja twierdzę że spadną tak samo jak po 2008( ͡° ͜ʖ ͡°)


@LittleShort: No i luz. Zobaczymy kto na tym lepiej wyjdzie :))

Gwarancje to dostales od jaszczempia. Jak twierdzil ze stopy procentowe nie wzrosna a inflacja jest pod kontrola :)
@Bad_Wolf: ja nie mówię że będzie taniej xD zobacz ile jest domów w stanie surowym na sprzedaż, ludzie biorą bo kalkulują wg obecnych stawek a potem #!$%@? bo ich nie stać. Dlatego napisałem że jest to ryzykowne.
@DorodnyTucznik
@gorzki99
Polecalbym jednak jak się nie ma pojęcia to chociaż nie wprowadzać w błąd.

@ATAT-2 Tak, jak spłacisz sporo kapitału to rata spadnie (albo kredyt się skróci, zależy od banku, ale najczęściej spada rata). Raczej warto jeżeli masz możliwość, bo sporo odsetek będziesz spłacał po podwyżkach.