Wpis z mikrobloga

Czołem,
Mam w ścieżkowcu coś takiego jak level t, które na lokalnych trailsach są OK ale w górach i bikeparkach jest sraka.
Poszukałem, poczytałem i wyszło kilka modeli które mnie interesują i są w moim budżecie:
- slx 7120
- zee
- m8020/8120
- magura mt5 lub komplet trail sport (4pot przód, 2pot tył i klamka na 1 palec)
- guide re
- code r

Czy ktoś z was używa powyższych? Czy w magurach faktycznie klamka jest słaba? Czy ktoś z was miał do czynienia z shigurą, ma porównanie i poleca? które z nich możecie polecić dla ziomka który sam sobie ogarnia sprzęt (dostępność części, łatwość obsługi)? Czy szimano faktycznie działa 0/1 i modulacja jest słaba?
Jedyne moje przyzwyczajenie to klamka "srama", długo jeździłem na juicy carbon, miały regulację wysunięcia tłoczka i odległość klamki od chwytu, w levelach brakuje wysunięcia tłoczka ale feeling jest bardzo podobny.
Nikt ode mnie z lokalsów nie ma szimano, wszyscy sramy.

#mtb #enduromtb #rower
  • 11
  • Odpowiedz
@sharkslayer: Jak masz wybór to bierz Shimano/Magura. Proces przelewania i odpowietrzania to bajka w porównaniu do Avid. Sam mam Code i bardzo je chwale, super hiper fajne, ale do czasu aż trzeba je przelać xd
  • Odpowiedz
@Abovd: przelewanie i odpowietrzanie leveli w porównaniu do juicy to bajka, to mnie nie trapi ( ͡° ͜ʖ ͡°) bardziej interesuje mnie przejście z klamki "srama" na "szimano"
  • Odpowiedz
@sharkslayer: Shimano działają bardziej 0-1, natomiast Avidy maja przyjemna modulacje. W Magruach również dozowanie siły jest bardziej intuicyjne niż w Shimano. To już Twoje inwidualnie odczucia musza zdecydować, bo każdy z tych hamulców to dobra kotwica
  • Odpowiedz
  • 0
@sharkslayer mam w roznych rowerach Shimanochy od mt200 po Deorki i właśnie kolejne będę brał Magury. Nie żeby była jakaś tragedia, ale właąnie chciałbym potestować
  • Odpowiedz
@Wiciu553: mam założone sinter metalowe od EBC, pomysł mam aby jeszcze spróbować klocków od Galfera do e-bikeow, w teorii musza spełniać większe wymagania jakie stawia im rower elektryczny
  • Odpowiedz
Zmieniłem u siebie level t na slx 7120 z metalowymi klockami. Nowe heble duzo lepiej sie sprawdzaja w bikeparkach od leveli, ale trzeba sie przyzwyczaic do 0-1 dzialania.
  • Odpowiedz