Wpis z mikrobloga

Przygotowałem taką grafikę, dałem z siebie 30%, to chyba będzie moje nowy hobby ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zachęcam też do udostępniania grafiki, może takie proste zestawienia bardziej trafią do niektórych wyborców.

#nieruchomosci #nbp #polska #wojna #ukraina #bekazpisu #bekazprawakow #neuropa #4konserwy #finanse #gospodarka #inflacja #ekonomia #kredythipoteczny #kredyt #gielda #heheszki #czarnyhumor
Fireon - Przygotowałem taką grafikę, dałem z siebie 30%, to chyba będzie moje nowy ho...

źródło: comment_1649368545xGtrjD26qC4Jc7k7CRtLnw.jpg

Pobierz
  • 19
@Fireon: spoko, ale nie czepiam się takiego drobiazgu co do inflacji, mówię o stopach procentowych. Glapiński w kwietniu mówi, że gdyby nie wojna, to inflacja w kwietniu przy stopach ustalonych w marcu wynosiłaby ileś. Może ma rację, może nie, ale inflacja podana w styczniu przy stopach z grudnia nic nie wnosi.

@kaaban: problem w tym, że błędem było brak podnoszenia już przed tym zdaniem, już wtedy mieliśmy wysoką inflacje - wiec może trzeba było wyhamować dalszy wzrost na początku a nie czekać aż wystrzeli #!$%@?. Wszyscy się z niego wtedy śmiali i jak widać słusznie.
@kaaban: problem w tym, że błędem było brak podnoszenia już przed tym zdaniem, już wtedy mieliśmy wysoką inflacje - wiec może trzeba było wyhamować dalszy wzrost na początku a nie czekać aż wystrzeli #!$%@?. Wszyscy się z niego wtedy śmiali i jak widać słusznie.


@zbigniew23: No pewnie, można było od razu #!$%@? o kilka % i wtedy inflacja byłaby niższa. Np. Tak Robiono w Czechach i mają niższą

A nie,
mam beke z waszej analizy wstecznej zawsze skutecznej


@kaaban: ale to glapiński zrobił analizę wsteczną z dupy.
wszyscy inni wiedzą (owszem, po fakcie), że nie mogło być niżej.
Wiesz jak się liczy miesięczny poziom inflacji? bo widzę, że chyba nie wiesz.
@kaaban: błędna polityka innego kraju nie jest argumentem by u nas robić tak samo. Czechy oprócz tego ze jako jedni z pierwszych krajów podniósł stopy ogólnie rozciągnął te podwyżki bardzo w czasie. Oni po dłuższym czasie dobiją do 5% my 4,5%. Nie zmienia to faktu ze i tak zareagowali za późno i mieli stopy poniżej poziomu inflacji przez dłuższy czas. Przypomnę ci, że Glapa przy rosnącej już powoli inflacji w 2020