Wpis z mikrobloga

Polecicie mi samochód godny uwagi w okolicach 30-40k max? Szukam od jakiegoś czasu wozidła, które bedzie sprawiało przyjemność z jazdy. Byłem ostatnio oglądać peugeota 508 SW z 2012 roku, 2.0hdi 163km, spodobał mi sie ten model, ale w okolicy (100km) nic ciekawego nie ma - ten co oglądałem to odpadł przez cofany przebieg.
Ogólnie dla mnie to dosyć spora suma, duzo wyrzeczeń mnie kosztowało odłożenie takiej kwoty, wiec nie chciałbym sie wpakować w cos niepewnego.
Nie koniecznie nastawiam sie na diesla, benzynę również biorę pod uwagę, tylko zeby to sie jakos zbierało przyzwoicie, myśle tak maksymalnie do 12 lat, sedan/kombi/coupe, ewentualnie jak cos ładnego to hatchbacka tez wezme pod uwagę. Boje sie tez większych przebiegów, nie wiem czy słusznie, ale odrzucam na starcie ogłoszenia z przebiegami 200k+. Mam wrażenie ze ten przedział jest najgorszy pod względem znalezienia godnego egzemplarza, albo stare i drogie samochody, a nowsze wyżyłowane, albo takie głupie wrażenie i za duzo bym chciał wymagać.

Moge na Was liczyć?
#samochody #motoryzacja #kupnosamochodu #zakupauta #auto #samochod #otomoto
  • 21
  • Odpowiedz
@mivhu nie rezygnuj ze starszych aut. Zobacz sobie BMW E46 i się przejedź. Najlepiej sedan albo turas. Przy takim budżecie kupisz takiego śmiecia z fajnym silnikiem w sensownym stanie i zostanie na serwis. Byle rdzy nie było bo to drożej naprawić.
  • Odpowiedz
C5 mi sie zbytnio nie podoba, z tych polecanych tez volvo s60 brałem pod uwagę, ale nie wiem jak z silnikami i czy znajdę cos w tej cenie godnego uwagi? Do mazdy i reno nie jestem w ogóle przekonany, skoda prędzej, patrzyłem na octavię ale tez nie jestem do końca przekonany. Audi a4 b8 przedlifty - silniki biorą olej, na polifta chyba nie wystarczy. Kurczę, mam dylemat :/
  • Odpowiedz
@mivhu: uszkodzony jakoś zawsze mógł być bez adnotacji w raporcie. Tam są tylko szkody zgłoszone, które wymagają opinii rzeczoznawcy przed dopuszczeniem do ruchu. Np ktoś nie miał AC i sam naprawił. Trzeba zobaczyć. Auto z dość głębokiej Francji, bo niedaleko mnie było więc dość wysoki koszt sprowadzenia plus drogie euro ale może być spoko. Trzeba sprawdzić
  • Odpowiedz
@mivhu: drogo. Ja kupiłem 6mies temu 508sw 2014, pl salon, Allure, 2kpl opon, bez xenonów, przebieg 250tys. za 32tys zl Wrocław
W Twoim przypadku przebieg jest zaskakująco niski co może świadczyć o tym, że auto jeździło głównie po mieście. Więc warto skontrolować filtr DPF (padpiąc pod Lexia), standardowo miernik grubości lakieru, sprawdzic pirotechnikę oraz szyby czy zgadza się rok produkcji. Na pierwszy rzut oka wygląda spoko.
  • Odpowiedz