Wpis z mikrobloga

Jaki procent zarobków miesięcznych każdy facet powinien przelewać swojej partnerce?

Zakładając, że są oni po ślubie, a jego pieniądze = jej pieniądze oraz to, że on zarabia od niej 2x więcej a wydaje tyle co ona, choć mógłby więcej, a rodzice ich nie wspomagają oraz to, że nie mają dzieci.

#zwiazki #pieniadze
jmuhha - Jaki procent zarobków miesięcznych każdy facet powinien przelewać swojej par...

źródło: comment_1649135832eEmZFtenCX0B18AHQ5ihvE.jpg

Pobierz

Waszym zdaniem

  • 10% 13.2% (288)
  • 20% 1.8% (40)
  • 30% 1.5% (33)
  • 40% 1.0% (21)
  • 50% 8.0% (175)
  • Więcej % 74.4% (1621)

Oddanych głosów: 2178

  • 211
  • Odpowiedz
@jmuhha: Ślub w 2007. Od początku mamy wspólne konto i nie wyobrażam sobie, żeby było inaczej.
Wspólne życie, wspólne konto. Na początku żona zarabiała więcej ode mnie. Teraz ja więcej od niej.
Nie szastamy pieniędzmi na prawo i lewo, więc nigdy nie było spięć pod tym względem.
  • Odpowiedz
  • 1
@jmuhha:

W pierwszym małżeństwie zarabialiśmy +/- równo po 9k, przelewałem 0% ale płaciłem ze swojego wszystkie kredyty, rachunki, utrzymywałem samochód i robiłem zakupy a te kilka stówek co mi zostało było moim "kieszonkowym". Ex z kolei wydawała swoją wypłatę tylko na imprezy, ciuchy i kosmetyki, sporadycznie zrobiła jakieś zakupy za 20 zł typu chleb po drodze z pracy a resztę przelewała na konto wspólne jako oszczędności na wkład własny.

Dzień
  • Odpowiedz
@smk666: Jak partnerka zarabiała 9k(na rękę), to musiała być ogarnięta, ale ogarnięcie w pracy(np. udało się awansować w zagranicznym korpo, a tam zarobki są mniej więcej stałe na danych poziomach) nie oznacza wszystkiego w porządku pod kopuła ;)

Co do przelania kasy na inne konto/czy wypłaty - środki te nadal istnieją i nadal były w pewnej części twoje, więc nie wiem czemu o nie nie walczyłeś. Banki, a potem sąd ma dostęp/możliwość śledzenia, gdzie te wspólne pieniądze się podziały. Majątek wspólny to nie tylko zapis w bazie danych, ale też gotówka. Tu, wydaje mi się, mogłeś powalczyć.

Co do całej sytuacji, nigdy nie ufaj nikomu w 100%, nawet samemu sobie czasem nie można ufać, bo też się można mylić, a mieć święte przekonanie, że ma się racje ( ͡°
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@jmuhha: Ja uważam, że jeżeli występuje tzw. "zdrowe małżeństwo" to pieniądze powinny być wspólne. W końcu nie po to się żeni/wychodzi za mąż, żeby potem rozdzielać co moje, a co twoje. Wspólne życie to wspólne wydatki na jedzenie, paliwo, rachunki itd. więc powinno się zbierać wspólną kasę i w mądry sposób nią dysponować.

  • Odpowiedz
Jaki procent zarobków miesięcznych każdy facet powinien przelewać swojej partnerce?


@jmuhha: Widzę słowo "powinien" i już się uśmiecham z politowaniem.
  • Odpowiedz
Jaki procent zarobków miesięcznych każdy facet powinien przelewać swojej partnerce?


@jmuhha: Wszystkie. Po co mężczyznom pieniądze? Jeszcze na wódkę wydadzą. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz