Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dobra to już nie jest śmieszne, to jest już na maksa dołujące. W skrócie, co jakiś czas przyjeżdżam z #emigracja do Polski odwiedzić rodzine na świeta czy na jakieś okazje i robię wpis na AMW porównując zachód z Polską i jak #wroclaw się zmienia na przestrzeni 5 lat. Ostatnio byłem na świeta i w ten weekend ponownie przyjechałem. Co od razu się rzuciło w oczy w sobote i w poniedziałek:

Jedzenie, wydatki:
- Biedronka piersi kurze. W styczniu 2021 płaciłem 14,99 za kilogram. w grudniu płaciłem 17,99 za kilogram. Dzisiaj robie zakupy 23,99. A te piersi to takie gówno że od razu trzeba je upiec bo inaczej zaczynają śmierdzieć trupem. W niemczech za piersi kurze w Netto lub w Lidlu za kilogram płaci się w od 5 do 7 euro. Dobrej jakości.
- Gramatura niektórych produktów w sklepach troche mniejsza. o 25-50 gram a cena ta sama. Wiem bo trzymam diete tę samą od dwóch lat i zawsze jak jestem w Polsce to kupuje to samo.
- Pepsi i cola droższe niż w niemczech. Ogólnie piwo też droższe, wina w tej samej cenie. Alkohol wysoko% nie wiem bo nie pije.
- Chipsy, słodycze to już w ogóle odleciały w kosmos cenowo. W Lidlu czy rewe można w niemczech kupić paczke batonów 5x snickersow za 1,49 euro. Czekolady ritters na promce za 50 eurocentow. Ceny w Polsce bardzo bliskie niemieckich na slodyczach.
- Benzyna - o mało nie dostałem zawału ale i tak tankuje przed granicą by nie wspierać kolejnych pałacyków. Nawet jeżeli mnie to drożej kosztuje.
- głupi kebab na ruskiej poszedł z 14 w grudniu do 19 teraz. I mam wrażenie że zmniejszył się o połowe
- Byłem w magnolii i widze że zamkneli Tesco i otworzyli Carrefour. Kurde w środku wygłąda dokładnie tak samo jak we Francji ale ceny też wyglądajątak samo. Wszedłem i wyszedłem z pustym koszykiem. Nie wiedziałem ze Carrefour to jak Piotr i Paweł lub EPI i nie będę płacił za szynke, chleb czy ser 2x cenne sprzed roku w Tesco.

Miasto
- Fryzjerka z akcentem ukraińskim
- Bardzo ładnie wygląda plac dominikański. Te nowe budynki, kościól - ogólnie bardzo spoko. Jeszcze jakoś odnowić przejście podziemne i naprawde fajny hub się zrobił.
- W sklepach same ukrainki. Czy to na kasie czy to na zakupach
- Byłem na rynku w sobote i za dnia w poniedziałek to słyszałem głownie rosyjski/ukraiński (nie odróżniam), angielski i troche troche polskiego
- Zapewne przez uchodźców ale mam wrażenie że wróciła moda "metalowe kolory kurtki puchowej" które były popularne w Polsce w latach 90
- Różowe mają wyraz sraj*cego kota. Domyślam się że to dziewczyny ze wschodu i że mają taką maniere ale mam wrażenie że wszystkie myślą że wyżej sra*ą niż du/e mają
- O wiele więcej hindusów, ciemnoskórych oraz arabów? W zeszłym roku nie widziałem aż tylu turków/arabów jak teraz w sobote. Pod wzgłędem hindusów to zdecydowanie więcej niż w niemczech się rzuca w oczy (ot tak chodząc po mieście). Ciemnoskórych i arabów dalej mniej.
- Mam wrażenie że widać jeszcze większy podział pomiędzy Have i have not. Jak jedzie BMW m3 to w środku taki agresywny gość z wyżelowanym fryzem, dziarami i julka chuda obok niego. A na pasach czekają ludzie co wyglądają jakby nie mieli 100 złotych na koncie. Jakby były większe dysproporcje?
- Jest zdecydowanie więcej wschodniej mody, wschodniego zachowania i wschodniego pokazania się ile to w ustach jest botoksu.
- Więcej takiej agresji na ulicach i na drogach :/

Rozmowa ze znajomymi co pracują w #korposwiat na piwie w sobote (zapomniałem ile mnie kosztowało piwo :( )
- Stopy procentowe OLAJ BOGA. Oczywiście nikt nie brał stałej i teraz im raty skoczyły już o tysiąc- dwa tysiące. Nikt z nich nie miał mieszkania po babci.
- Inflacja of course.
- Podwyższka była w grudniu 3-4%. Awans, podwyżki nikt nie dostał od półtora roku. Wiek 28-34 w różnych korporacjach i pensje najczęściej w okolicach 8k brutto do 14k brutto. nikt nie jest programista15k
- Wszyscy mieli covida. W mocniejszej formie lub słabszej i to niektórzy po pare razy. Jeden ze znajomków mówił że ma long covid bo ciągle ma wrażenie jakby chciało mu się spać. Jak się pytam czy noszą maseczki w pracy to "lol anon, nikt tutaj nie nosi już maseczek".
- Mam wrażenie że od grudnia jakby jeszcze bardziej "zdziadzieli". Może to wojna, może to inflacja ale są jeszcze bardziej dobici niż byli. Zero uśmiechów zero gadania o gierkach.
- Temat ukrainek że podobno tinder i badoo zawalone
- Bezrobocie poniżej 3% a tyle milionów ukrainców. Niektórzy zaczeli mówić o tym że zapewne do niektórych dziewczyn, żon dołączą ich niebiescy z ukrainy i że będzie większa konkurencja w księgowości, IT support, adminie, testerach, middle office, back office itd. Niektórzy zaczeli się bać o swoją prace ale nie był to jakoś zbytnio poruszany temat
- Ich żony lub dziewczyny. Jedna jest fryzjerką i ofc temat konkurencji na rynku. Jedna jest fizjoterapeutką ale zaczeła zatrudniać ukrainki do pomocy i nieźle na tym zarabia (większa marża). Dwie na macierzyńskich lol. Jak się pytam, łagodnie, co nimi kierowało by starać się o dziecko w pandemii, inflacji dwucyfrowej i przy wojnie na granicy to odpowiadają wzruszeniem ramion i "że jakoś to będzie przecież, rózowa chciała" #antynatalizm u mnie jeszcze mocniejszy
- Temat znajomych z pracy. Niektórzy przenieśli się do warszawy, część wyjechała do UK ale 90% siedzi dalej we Wrocławiu.
- Tęczowa, Grabiszyńska, Robotnicza zrobiły się sypialniami wrocławia pomimo tego że są tuż obok centrum?! Sypialnie powinny być na obrzerzach miasta a nie w centrum. Te blokowiska na tęczowej mega słabo wygładają - takie getta/sypialnie dla korpoludków
- Nikt z moich znajomych nie ma mieszkań na wynajem więc nie wiem jak tam wygłada ta sytuacja.

Rozmowa z rodzicami:
- rodzice się postarzeli +5 lat w te 3 miesiące. Potwornie się na to patrzy jak są zmęczeni życiem i tylko odliczają dni do emerytury. Schudli też troche i nie wiem czy to dlatego że drogo jest czy po prostu już nawet jeść się im nie chce.
- Przestaliśmy rozmawiać o polityce bo dostaną zawału. Już przestałem im wysyłać jakieś newsy z #bekazpisu bo ile można. Mają gwarantowane nastepą wygraną i będzie wielki strumień miliardów od UE za pare tygodni.
- Tato problemy ze zdrowiem, mama też. do lekarza tylko prywatnie bo publicznie to czekają 4 miesiące a później są "odwalani w 3 sekundy i NASTĘPNY"

W knajpach nie byłem i nie wiem czy mi się chce iść.

To chyba na tyle po 2-3 dniach w Polsce. Zostaje dwa tygodnie i ciekaw jestem co mniej jeszcze zaskoczy. Coś się zmieniło w mieście? Coś fajnego jest do zobaczenia?

#ekonomia #przemyslenia #nieruchomosci #pracbaza #rozowepaski

W ogóle to planuje się przenieść z niemiec do #szwajcaria i może ktoś z osób co pracują w bankowości inw. z wroclawia i przeniosły się do Zurychu mogłyby opowiedzieć do jakiej firmy i na jakie stanowisko? (czy IT - nie IT) I na jakie zarobki może liczyć VP- dyrektor w nie-it. doświadczenie 8 lat.

Dzięki! i wołam @admiral88 @wolodia @saturn14 i @gjoef

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #624abd55d6fcd8e3193a1ebc
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Dobra to już nie jest śmieszne, to ...

źródło: comment_1649073425fil118Lqu6dXgYuDXsMVLs.jpg

Pobierz
  • 83
  • Odpowiedz
Jak się pytam, łagodnie, co nimi kierowało by starać się o dziecko w pandemii, inflacji dwucyfrowej i przy wojnie na granicy to odpowiadają wzruszeniem ramion i "że jakoś to będzie przecież, rózowa chciała" #antynatalizm u mnie jeszcze mocniejszy


@AnonimoweMirkoWyznania: xD
Pandemia taka straszna, malo co calej ludzkosci nie wybilo. Inflacja rzeczywiscie wysoko ale taka, zeby nie wystarczylo na pampersy i zarcie? xD
Wojna za granica, a nie na granicy. Wojna jest
  • Odpowiedz
Sypialnie to mogą być na zewnątrz miasta jak masz jakiś normalny dojazd do miejsca pracy w tym mieście. We Wrocławiu tego nie ma. Obecnie najlepszą opcją właśnie jest zamieszkanie przy takiej Grabiszyńskiej czy Tęczowej bo żyjesz jak człowiek, a nie wydajesz tone hajsu na dojazd.

Co do konkurencji w zawodach IT. Nie będzie jej bo dalej są ogromne braki na rynku. Często UA robiło w tych samych firmach co twoi znajomi tylko
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: 2 dni w Polsce i już zdiagnozował zwiększoną agresję na drodze w porównaniu do grudnia xD

Ależ to jest wysryw. Połowa to ból dupy o Ukrainki, które rzekomo mają krzywy wyraz twarzy, a druga połowa to olaboga inflacja i nudni znajomi ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: VP w bankowosci korporacyjnej to nie jest zaden dyrektor a manager. Nazewnictwo to przerost formy nad trescia.
W IT nie bedzie wiekszej konkurecji niz juz jest- duzo jest rol globalnych gdzie na pozycje na ktorej sie pracuje i tak mogl aplikowac kazdy z regionu. Takze obecna sytuacja tylko zwiekszy ssanie na ludzi.- kims trzeba zastapic wykluczonych Rosjan oraz walczacych Ukraincow.
  • Odpowiedz
co nimi kierowało by starać się o dziecko w pandemii, inflacji dwucyfrowej i przy wojnie na granicy


@AnonimoweMirkoWyznania: OPie, jesteś takim czarnowidzem że odpowiem tylko na ten fragment bo na całość nie sposób. Czy Ty myślisz, że wojna i inflacja będzie trwać 40 lat, a dziecko jest czymś co się należy wstrzelić w rok- dwa spokoju?

Krótko o XX wieku - Polska nie istnieje, 2x wojna światowa, Rosyjska okupacja i żelazna
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:

- ceny - owszem,

- polityka - oj tak, chociaż to nie kwestia ostatnich miesięcy tylko ~5 lat. Kiedyś łatwiej było od niej uciec,

- lekarz - jw., jest tragedia, trzeba jednak pamiętać, że to proces postępujący od bardzo dawna. Warto też wspomnieć, że bywają chlubne wyjątki.

- obcokrajowcy - nie widzę problemu, w rynku bylem choćby wczoraj i nie podzielam twoich spostrzeżeń. Z usługami jest róznie, ja się strzygę
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Dzięki, że podzieliłeś się spostrzeżeniami. Mam podobne.

Ogólnie to polskie kobiety tuż przed akcją z Ukrainą były przedstawiane w internecie i mediach jako te gorsze. Akcja propagandowa #p0lka i filmy typu "Dziewczyny z Dubaju", "Galerianki".

Najlepsze kobiety z Polski poślubiają zagranicznych mężczyzn a polskim mężczyznom wmawia się że ukrainki są lepsze. Sprawdźcie ten trend sami. Zauważcie go.

Urabia się naród by zatracił tożsamość narodową. Teraz na 11 listopada flagi biało
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: w sensie, że jak wpadasz te 2-3 razy do roku do Polski to robisz za każdym razem przesłuchanie znajomym ile zarabiają, ile dostali podwyżki, jakie bonusy, co z awansem i jescze co nimi kieruja robiąc sobie dzieci? XD
Ja bym z takim człowiekiem ucieła kontakt :D
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Na tej emigracji to widzę strasznie smutni ludzie siedzą, że wszystko co widzą, to bieda i szarosć.

@direktor_interneta Mieliśmy prawdziwie monoetniczny kraj. Mogliśmy ustawiać prawo tylko pod polaków a inni musieliby się podporządkować w tym także korporacje. Wszystko stracone.
To jedź do Korei Północnej, tam jest monoetniczny kraj.
  • Odpowiedz
@elena-mary: a co s tym złego ze porusza najważniejsze tematy? Pieniądze, awanse, rodzina, dzieci. O czym innym ma gadać z ludźmi z którymi pewnie się wychował czy studiował? O wczorajszej sytuacji w pracy? Czy jak wczoraj poszedł trening na siłowni?
Dorośnij, na takie tematy rozmawiają ogarnięci ludzie bo to ważne
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
Co to za marudny wysryw? Też mieszkam w Niemczech. Tutaj też cenny lekko poszły w górę, od dawna nie ma żadnego kurczaka za 5 eur za kg. Ale przede wszystkim w Polsce wędliny itp są smaczne, a tutaj smaku nie mają kompletnie. Paliwo w Polsce jest dużo tańsze, tak samo jak i jedzenie na mieście. I polskie miasta się niesamowicie rozwinęły, masz rameny, sushi, bóg wie co. W Krakowie a
  • Odpowiedz
za przegląd u mechanika z wymianem oleju i filtrów płaciłem prawie 700.


@dave27: 700 euro za wymianę filtrów? Brzmi nierealnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
CiepłaBabcia: Mireczku, niestety muszę się z Tobą zgodzić. Jak ktoś siedzi w tym kraju całe życie, to nie zauważy jak bardzo jest przez niego ruchany. Wróciliśmy niedawno z niebieskim ze Szwajcarii, byliśmy zrobić rekonesans bo planujemy emigrację. Co się pierwsze rzuca w oczy, to to, że Polsce i Polakom bliżej jest do rusków niż do zachodu.
AUTOSTRADY
W Szwajcarii - świetne drogi, bardzo rozbudowana sieć autostrad, proste zasady - winieta za
  • Odpowiedz