Wpis z mikrobloga

Taki #gownowpis i #rozkminy z rana.
Czy odpadające płytki na tarasie / schodach to standard nie do uniknięcia i rozwiązanie, które zawsze kończy się tak jak na zdjęciu?

Nie, żebym coś takiego planował, ale w weekend byłem u znajomego w 3-letnim domu (bliźniaku) i tak właśnie prezentował się jego taras (zdjęcie poglądowe). Podobnie jest u mojego wujka w 10-cio letni domu czy moich rodziców w 20-letnim a dzisiaj o to samo pytał jeden z mirków.
I nie oszukujmy się, każdy widział coś takiego na własne oczy ;)

Mało kto robi to porządnie czy takie rozwiązanie zawsze prowadzi do odpadnięcia?

#budujzwykopem #remontujzwykopem
ATAT-2 - Taki #gownowpis i #rozkminy z rana. 
Czy odpadające płytki na tarasie / sch...

źródło: comment_1649061105M0u35GZyjN2uscG70JA6lF.jpg

Pobierz
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ATAT-2: tarasy na gruncie to remont co kilka lat-taki urok ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Hydroizolacja dwuskladnikowa+ prawidłowe klejenie (nie na placki) - raczej trochę wytrzyma.

Ale żeby to było wieczne to trzeba by było widzieć jak został wykonany taras, czy jest izolacja z papy etc
@ATAT-2: Mam porządnie zrobiony taras, który w tym roku będzie obchodzić 11 rocznicę remontu (balkon też, zresztą) i wszystkie płytki na podłodze się trzymają idealnie, nic nie stuka, nie puka, nie odpada. Tego samego nie mogę powiedzieć o płytkach na boku tarasu, na cokolikach, czy tych robiących za podstopnice - tam już z 5-6 sztuk odpadło lub zaraz odpadnie.
to standard nie do uniknięcia i rozwiązanie, które zawsze kończy się tak jak na zdjęciu?


@ATAT-2: zawsze się tak kończy, jak jest spartolone. Jak nie jest spartolone, to się tak nie kończy.

1. taras z dobrą izolacją poziomą od gruntu
2. płytki klejone na całej powierzchni
3. ale naprawdę na całej. Nie na placki, jak na obrazku, nie na grzebień, jak klei się w domu. Grzebieniem można się posiłkować do posmarowania