Wpis z mikrobloga

Uzupełnienie: funkcje klawiatury od 3Dconnexion oraz fajna ciekawostka SolidWorks 3D

Przygotowałem krótki odcinek z uzupełnieniem o funkcjach przycisków dodatkowych / pomocniczych dostępnych na klawiaturze Keyboard Pro with Numpad od firmy 3Dconnexion oraz dodatkowo przedstawiam krótki tutorial przedstawiający możliwości narzędzia Wyciągnięcie po ścieżce, dostępnego w module bryłowym programu SolidWorks.

Zapraszam: [[241] Uzupełnienie: funkcje klawiatury od 3Dconnexion oraz fajna ciekawostka SolidWorks 3D](https://youtu.be/YdoGf5Kc1lI)

Odwiedź również stronę internetową kanału: IPc - Inżynier Programista

#inzynierprogramista #cad #solidworks #inzynieria #mechanika #studbaza #pracbaza #modelowanie3d #modelowanie #projektowanie #ciekawostki #tworczoscwlasna #nauka #hobby #gruparatowaniapoziomu
Pobierz InzynierProgramista - Uzupełnienie: funkcje klawiatury od 3Dconnexion oraz fajna ciek...
źródło: comment_1648831379pF0SrnBtzZog7xruHhKyyI.jpg
  • 4
@InzynierProgramista: pytanie: czy jest opcja, aby w SW ustawić skrót klawiszowy który w szkicu ustawiłby wiązanie domyślne elementów - czyli to które SW sugeruje pogrubieniem gdy się zaznaczy 2 elementy? Np. Podczas zaznaczenia linii i okręgu domyślną propozycją jest styczność. Każde wiązanie da się indywidualnie zbindować, ale to jest zmienne i nie udało mi się tego nigdzie znaleźć.
@InzynierProgramista: może to ja coś źle robię? Używam wiązań często stąd zrobiłem sobie pod część z nich skróty, zauważyłem jednak że niemal zawsze korzystam z wiązania domyślnego, stąd mnożenie skrótów robi się niewygodne - podobnie jak manualne klikanienich. Stąd pytanie o takie rozwiązanie - lub może profesjonalnie należałoby to ugryźć jeszcze inaczej aby przyspieszyć wyklikiwanie szkiców?
@Zorannio: Myślę, że nie jest to zły pomysł. Raczej wszystko co pomaga i przyspiesza pracę jest dobre. Muszę się sam zastanowić nad tym, gdyż dla mnie kolejno nadawane wiązania były taką standardową procedurą, która jakoś nie powodowała mi nigdy problemów. Po prostu nie zastanawiałem się nad tym, by to jakoś automatyzować.