Wpis z mikrobloga

Moje top 40:

2.Armenia

https://youtu.be/gVqGKkm7xBE

Bardzo minimalistyczny, ale szczery utwór. Środki wyrazu ograniczone do minimum, a wszystko to jakieś takie urocze. Idealnie jest to sobie puścić w nocy, i pomyśleć sobie o życiu. Jest to bardzo ciekawa piosenka jeśli przeanalizuje się jej tekst, ale nawet bez jakiejś głębszej analizy czuje ją i lubię. Piękne w swojej prostocie.

#eurowizja #armenia #top40
  • 5
@Wypopkowicz: po pierwszym przesłuchaniu piosenki miałam mieszane uczucia, taka przeciętna się wydawała (zwłaszcza mając w pamięci wygraną Armenii w Eurowizji Junior), ale teledysk sprawił, że inaczej na nią spojrzałam. Jest ciepła i całkiem sympatyczna, fajny gitarowy klimacik, trochę w podobie do Bena i Tan (z Dani 2020).
Ciekawa jestem jak sobie poradzi na scenie, bo Armenia ma dobre piosenki z dobrymi wokalistami, ale potrafi sabotować występ złym stagingiem. :/
@Wypopkowicz: Po wysłuchaniu demo, które krążyło po sieci, zapowiadało się średnio, ale gdy wyszła pełna wersja, to od razu refren wszedł do głowy. Trochę szkoda, że w tej samej połówce I półfinału są też podobne stylistycznie Chorwacja i Islandia, ale liczę, że dzięki ostatniej pozycji Armenia trafi do finału.

Widzę, że mamy podobna czołówkę, jedynie zamiast Szwecji mam Islandię, która urzekła mnie swoim występem, harmonia sióstr i prostotą :)