Wpis z mikrobloga

Spoko opcja, nikt Cię do nadgodzin nie zmusi, a jest możliwość na zarobienie hajsu.
Policzmy Marzec przy podstawie 4600 netto
4600/23(dni)*8(godzin) = 25 zł/h
Przy robocie 10h pon- sob wychodzi 86 nadgodzin liczonych razy 1,5
Czyli 25zl *1,5(mnożnik)*86(godzin) = 3225zl z nadgodzin
4600+3225= przelew 7825 zł
@PPPPawel nie musisz. ¯_(ツ)_/¯ w każdej firmie w której byłem na rozmowie to nadgodziny
były 200%, dlatego dziwi mnie to co piszesz.

Zresztą #!$%@?... Przecież w KP jest nawet zapis, że musi być 200% w soboty i niedzielę. Złapałem się na baita. XD
@PPPPawel

Dodatkowa stawka za nadgodziny to 100% w przypadku:

- nadgodzin w nocy,
- nadgodzin w niedzielę lub nadgodzin w święto (w dni, które nie są dla pracownika dniami pracy),
- nadgodzin w dniu wolnym udzielonym w zamian za pracę w niedzielę lub święto,
- nadgodzin po przekroczeniu tygodniowej normy czasu pracy.

Tak więc jeżeli pracujesz pn-pt po 8h to sobota już jest płatna 100%.
@WarmWeather ubzdurałeś coś sobie, napisałeś źle, później zacząłeś grzebać w necie i wyszło, że jednak nie masz racji. Do niby cytatu dopisałeś coś z dupy, pogrubiłes, żeby wyglądało poważniej i teraz tego bronisz. Najgorzej jak sam jesteś świadomy tego, że nie masz racji - wychodzi taka brzydka agresja. Spokojnego popołudnia
@PPPPawel: ale w czym nie mam racji? Mam udowadniać wykopkowi, że pracodawca płaci mi 200% za nadgodziny, bez względu czy to w tygodniu czy weekend, a KP (Art. 151 § 1 i 2) przewiduje 200% dla nadgodzin w soboty po przekroczeniu tygodniowej normy pracy?
@WarmWeather: smutno mi się zrobiło jak pomyślę, że ja robię "nadgodziny" za normalną stawkę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@PPPPawel: to jest polska B, podejrzewam, że max co oni mają to 20zł/h i też nie ma żadnych dodatkowo płatnych nadgodzin, czyli 27dni po 10h i 20/h daje zawrotne 5400 ( _)
@Pajonkek: mi by się kompletnie nie chciało, szukałbym innej firmy jak jest opcja... chyba, że masz jakiś pressing ze strony kierownictwa i brak perspektywy zmiany. U mnie właśnie ludzie na święta nie byli chętni przychodzić do pracy, stąd też te 300%, a i tak może z 15-20% przychodzi, i to na 12h bo to są osoby zazwyczaj które faktycznie potrzebują hajsu, a taki dzień to dobra okazja aby zarobić, a się
@WarmWeather: w święta nie pracujemy, czasami zdarzają się soboty. W tygodniu robię po 9h, miesięcznie wychodzi 13 nadgodzin,albo więcej (zależnie od miesiąca). Jak odejdę z tej firmy to tylko do swojej, albo będę musiał szukać w innym mieście. Jak słyszę ile ludzie zarabiają to wcale tak źle nie mam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak odejdę z tej firmy to tylko do swojej, albo będę musiał szukać w innym mieście.


@Pajonkek: ważne żeby nie bać się podejmować decyzji, bo potem zasiedzisz się i będziesz tym starym #!$%@? na którego jakiś wykopek będzie pisał, że daje się dymać za jakieś grosze i będziesz żałował, że nie zrobiłeś kroku na przód, ryzykownego, ale ze spokojem dla samego siebie. ;)
@PapaSar: wstajesz rano o 6:00, ogarniasz się, dojeżdżasz do roboty na 7:00. (Branża budowlana) Rypiesz 10h, wracasz na 17:30 do domu, ogarniasz się, jesz obiadokolację, jest 18:30. Gratulację masz 3.5h dla siebie (zakładając minimum 8h snu). Sam też chciałbym mieć taką kasę, ale za normalny wymiar pracy
@Pajonkek: W sumie tak ( ͡° ʖ̯ ͡°). Ja teraz jak zrobię 3 soboty(parę godzin) to ok. 3200-3300 na rękę dostanę. Bezstresowa "produkcja" w małym zespole(pierwszy raz w swoim życiu pracuję z zajebistymi ludźmi i z szefostwem też bdb kontakt, a wiek over 30) i co najważniejsze blisko i tylko na rano od 6-14
@PapaSar: godziny pracy masz b.dobre, na upartego można coś nawet w urzędzie załatwić, czy do lekarza się zapisać. Jak ja chcę coś poważniejszego załatwić to muszę brać dzień wolnego bo kończę robotę o 16 ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Pajonkek: Znam to bo nie tak dawno temu też orałem jak wół i na 3 zmiany ( ͡° ʖ̯ ͡°). Jak chciałem urlop to nieeee bo nie ma ludzi i nie ma kto robić -> uj z tym że na zmianie było ponad 200 ludzi xD