Wpis z mikrobloga

Eh mireczki, co się #!$%@?ło xD Pojechałem z żoną, dzieckiem i babcią na tydzień do #zakopane. Wypad nawet spoko, apartament też spoko, ale przy zwrocie kaucji dowiedziałem się że (w kolejności zmiany oskarżeń, bo tylko jedno na raz jest utrzymywane jako powód):
1) nie uiściliśmy opłaty klimatycznej (54zł) wiec zwrot kaucji zablokowany
2) wyrządziliśmy poważne zniszczenia w apartamencie (mam fotki stanu jaki zostawiliśmy)
3) obrażaliśmy obsługę i innych gości (których nie spotkaliśmy w ogóle, dostaliśmy smsem kod do sejfu w którym był klucz i w całym budynku było pusto, spotkaliśmy jedynie obsługę sauny z którymi wymieniliśmy "dzieńdobry")
4) robiliśmy całonocne imprezy i dwie dodatkowe osoby nocowały w apartamencie. Już pomijając to że nie gościliśmy nikogo, to całonocne imprezy z 2 letnim dzieckiem? DA FUQ?

I na podstawie tego zarządzający apartamentem postanowił ukraść mi 820pln'ów.

#booking oczywiście umył ręce, sprawa idzie do sądu, apartament jest na JDG, dane są, temat weźmie pewnie znajomy prawnik bo będzie mógł sobie zarobić na zastępstwie procesowym.

W załączniku próbka możliwości właściciela. Przy okazji widać że ma stały zestaw oskarżeń dla gości, w tym wymyślony zarzut o nocowanie dodatkowych osób.

Wiem, głupi jestem że wybrałem ten apartament, odsetek opinii negatywnych był niski. Ale postuję to jako przestrogę, jak właściciel tak odpowiada na opinie to nie chcecie u niego nic wynajmować

#urlop w #polska w pigułce. Trochę następna #willakarpatia
q.....q - Eh mireczki, co się #!$%@?ło xD Pojechałem z żoną, dzieckiem i babcią na ty...

źródło: comment_1648732750XpEqM9BvJWwIfEdpDa9Gs9.jpg

Pobierz
  • 13
@tomek_olo: Alpaka Apartments Zakopane - chociaż nazwa brzmi dużo dumniej niż faktyczna działalność. Wygląda to jak budynek pod inwestycje, taki nowoczesny blok, gdzie każdy może sobie kupić mieszkanko pod wynajem. Generalnie zero recepcji, zero kontaktu z kimkolwiek z obsługi na żywo, tylko sejf w którym jest klucz i kod do sejfu podany sms'em. Apartament fajny, serio. Właściciel niestety niezbyt fajny.
@qwarqq: Oho Zakopane i jego mieszkańcy dali na nowo pożywkę na wykopie. Jeśli faktycznie jest tak jak mówisz to śmiało działaj, może raz drugi i się nauczą o co w biznesie chodzi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@sked: może Cię to zdziwi ale właścicielami 99% apartamentów w takich budynkach w Zakopanem nie są górale. OP pisze że apartament jest prowadzony przez JDG więc nie jest to firma, która zarządza takimi apartamentami hurtowo a w takiej firmie byłoby nie do pomyślenia odwalić taką akcję i jeszcze w ten sposób odpisywać gościom na opinie z booking.com.

@qwarqq ile tej kaucji wpłaciłeś, że wzięli Ci 820 zł? 300 zł kaucji za
może Cię to zdziwi ale właścicielami 99% apartamentów w takich budynkach w Zakopanem nie są górale


@brand_new_brain: adres działalności na Zakopane ale po NIPe widać, że podlega pod Drugi Urząd Skarbowy w Gliwicach, chyba że osoby z 96 rocznika dostawały już NIP po Peselu, to wtedy nie Gliwice. Działalność założył w czerwcu zeszłego roku typowo pod tą nieruchomość.
@galonim: typ w takim razie raczej z śląska, bo numer z którego się komunikował da się znaleźć w ogłoszeniach sprzedaży maszyn rolniczych z tego regionu. Ale JDG zarejestrowane na ten adres jest, JDG odpowiada całym majątkiem za zobowiązania, domniemanie doręczenia jest, generalnie napisać tylko przedsądowe wezwanie i pewnie typ odrazu wyskoczy z kasy. pozew, z ilością dowodów które mi dostarczył, tez nie bedzie problemem.