Wpis z mikrobloga

A ja chciałem iść pod namiot w bieszczady XD, przecież bym się tam zesrał jakby mi ryś w środku nocy taki się zadarł XD

mieliście kiedyś takie sytuacje w lesie?
PiersiowkaPelnaZiol - A ja chciałem iść pod namiot w bieszczady XD, przecież bym się ...
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PiersiowkaPelnaZiol: Słysząc takie dźwięki to nie dziwię się że w minionych epokach ludzie tworzyli tak wiele legend czy przesądów związanych z lasem czy zwierzętami. Wyobraźcie sobie ziomka który w 11 wieku idzie przez las i słyszy to XD Teraz można się obsrać mimo, że potrafimy to logicznie wytłumaczyć
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@PiersiowkaPelnaZiol: zeszłej wiosny spotkałem w oddali rodzinę łosi. Podchodziłem powoli robiąc zdjęcia. Miałem nadzieję, że wyjdzie jakieś fajne, ale też nie spinałem się, żeby się skradać po cichu - uciekną, to ch**. W pewnym momencie mnie zauważyły, byłem jakieś 4-5 drzew od nich. Dwa zaczęły uciekać, a największy poroże do przodu i szarża prosto na mnie! Bestia ponad dwa metry w kłębie!

Nigdy w życiu tak szybko nie biegłem przez
  • Odpowiedz
  • 22
Słysząc takie dźwięki to nie dziwię się że w minionych epokach ludzie tworzyli tak wiele legend czy przesądów związanych z lasem czy zwierzętami. Wyobraźcie sobie ziomka który w 11 wieku idzie przez las i słyszy to XD Teraz można się obsrać mimo, że potrafimy to logicznie wytłumaczyć


@Wurmloch Z drugiej strony ludzie niegdyś lepiej znali las i zwierzęta. Znali odgłosy, bo mieli z tym częstszy kontakt, a zwierząt jeszcze nie wytępiono
  • Odpowiedz
  • 26
@PiersiowkaPelnaZiol #!$%@? do dziś pamiętam jak byłem na obozie harcerskim, lvl 17, na bazie, który był w rezerwacie przyrody.
Warta 2-4, najgorsza, bo najzimniej i to wtedy najczęściej się podchodzi.
Stoję sam, bo drugi się rozchorował, więc powiedział żeby leżał ja sobie poradzę.
Po 30 minutach słyszę dźwięk. Wycie. Ale nie zwykle wycie tylko takie z cierpienia. Jakby ktoś obdzierał jamnika ze skóry. I to jeszcze jakiegoś młodego. Odgłosy prosto z otchłani.
Nigdy czegoś takiego nie słyszałem. Juz czułem przerażenie. Lokalizuje skąd dochodzi, wyłapuje że jest poza bazą, dość daleko i się #!$%@? zbliża. 2 minuty później było przy w okolicy podobozu.
Ja cały gotowy i myślę o czystych gaciach. I nagle wycie jamnika słyszę za sobą. I jak to wycie oddała się w kierunku centrum
  • Odpowiedz
@Wurmloch: No dokładnie, sam początek (pierwsza sekunda) to literalnie jak wycie jakiegoś potwora z horrorów czy filmów fantasy. Potem dopiero słychać, że to zwierzę.
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol: po pierwsze jeżeli chodzi o biwak to alkohol panie ferdku mówi to panu coś? Po drugie tak na serio to szansa na dźwięki tego typu jest bardzo niska. Po trzecie lepiej nie sprawdzaj odgłosów borsuka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz