Wpis z mikrobloga

@b0vv3r: idealny przykład tego, co akurat w Pythonie jest słabe. Masz funkcje która spodziewa się czasu w minutach. W Pythonie napisałeś szybko, ale masz buga. W C++ musiałeś przekleić z stackoverflow ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale za to masz błąd w czasie kompilacji.
  • Odpowiedz
@MamCieNaHita:
też wolę to drugie

@Krolik

ale wiesz, że jak się upierasz przy gorszym rozwiązaniu, to masz funkcję time() w time.h, która zwraca dokładnie to samo co w Pythonie i jest tak samo zwięzła?


To rozmawiamy o pisaniu w nowoczesnym cpp czy c :) BTW, use

A Ty specjalnie dodałeś kod, który tylko psuje i jeszcze używasz tego jako argumentu, że w C++ jest więcej kodu :D


Nie rozumiem co masz
  • Odpowiedz
@b0vv3r:

To rozmawiamy o pisaniu w nowoczesnym cpp czy c :)


Ale ctime / time.h jest częścią C++, a że odziedziczona z C, to co z tego. Nikt tego nie zabronił. :P

Nie rozumiem co masz na myśli.


Konwertując czas na liczbę utraciłeś informacje o jednostce czasu. Czyli celowo napisałeś dłuższy i równocześnie gorszy kod, żeby pokazać jakie to C++ rzekomo jest rozwlekłe. A tymczasem wystarczyło wywołać jedną funkcję dokładnie tak
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krolik: True, ale tak jak mówiłem, to usecase z którym miałem do czynienia ostatnio, a wartość timestampu wpisywałem do protobowego uint64 więc był mi niepotrzebny.

Z kolei Ty założyłeś, że zrobiłem to celowo, bo argument xD

Skoro tak cpp jest prosty semantycznie to mi napisz jak obciąć whitespaces, trailing newlines z std::string standardowa biblioteką, czekam xD
  • Odpowiedz
@b0vv3r: Widzisz, ja pisałem o języku a Ty piszesz o bibliotekach. Nie wiem, nie siedzę w C++ od lat, natomiast zdaje się że boost::trim robi dokładnie to czego potrzebujesz, w Rust też są funkcje do tego.

Zresztą to czy jest jakaś funkcja w bibliotece standardowej czy nie, to nie świadczy o ekspresywności języka. O ekspresywności swiadczy to czy da się taką funkcję napisać.
  • Odpowiedz
@Krolik: Widzisz, ja z kolei siedzę mniej lub bardziej w c/cpp ostatnie 8 lat i jednak ten kod w cpp zawsze jest większy. No, ale let's agree to disagree :)

BTW w czym teraz piszesz? Może rust?
Ja zmieniam firmę za kilka tygodni i przesiadam się na golanga.
  • Odpowiedz
@b0vv3r: Rust. Zdecydowanie polecam. Jeśli choć trochę znasz C++, to Rust opanujesz szybko. Golang oczywiście jeszcze szybciej, ale wg mnie to Golang bardziej gra w tej samej lidze co Java/C#, natomiast Rust to bardziej takie C++ bez tych wszystkich złych rzeczy w C++.
  • Odpowiedz
@Krolik: wiem, znam Rusta, mam jedną aplikację w projekcie aktualnym w nim napisaną i mi się spodobał. Szukałem ofert z rustem ale bieda jest na razie. Well, może kiedyś.
  • Odpowiedz