Wpis z mikrobloga

15 lat zbieralem grosz do grosza, odmawialem sobie wszystkiego by moc dzisiaj mieszkac na swoim bez kredytow a wychodzi taki gowniarz, ktory nigdy nie pracowal, wszystko dostal od rodzicow i domaga sie ode mnie pieniedzy bo zachcialo mu sie mieszkac na swoim? niech mi to powie w twarz gnojek to znajdzie mu sie dsch nad glowa w sali szpitalnej na ortopedii


@100mph: No właśnie to jest to błędne myślenie - miałem
@not_me: MDM był bezsensowny, wielu znajomych wolało unikać MDM ze względu na papierologię i gorsze warunki kredytów
jedyny dobry program to byl TBS - miał sens ekonomiczny, pozwalał mieszkać w mieszkaniach bez brania kredytu, po x latach można było zostać właścicielem ale kosztem wysokich czynszy, w ramach których pokrywane były koszty budowy budynków ;) to miało sens i nie powodowało, że na mieszkania właścicieli TBS składali się inni podatnicy, którzy nie
@winokobietyiwykop: Trochę się martwię, że osoby 'chcący za dobrze' spowodują, że problem zostanie kompletnie zignorowany.
Między obecną sytuacją na rynku a rozdawaniem mieszkań jest gigantyczny ocean rozwiązań.

Nie wiem dlaczego z jednej skrajności mielibyśmy przechodzić w drugą.

Należy przede wszystkim rozwiązać problem wykupywania gotowych mieszkań z rynku przez duże fundusze, utrudnić 'pasywny' przychód polegający na wynajmowaniu mieszań. Budowanie mieszkań musi być opłacalne, ale czyszczenie z rynku w ilościach hurtowych już nie.
@winokobietyiwykop: Trochę się martwię, że osoby 'chcący za dobrze' spowodują, że problem zostanie kompletnie zignorowany.

Między obecną sytuacją na rynku a rozdawaniem mieszkań jest gigantyczny ocean rozwiązań.

Nie wiem dlaczego z jednej skrajności mielibyśmy przechodzić w drugą.

Należy przede wszystkim rozwiązać problem wykupywania gotowych mieszkań z rynku przez duże fundusze, utrudnić 'pasywny' przychód polegający na wynajmowaniu mieszań. Budowanie mieszkań musi być opłacalne, ale czyszczenie z rynku w ilościach hurtowych już nie.
@tajek: wykopkom nic nie pasuje ;) nie dalej jak 2 dni temu pisałem o konieczności wprowadzenia katastratu to mnie zminusowali :P dzisiaj piszę o nie zrzucaniu się społeczeństwa na mieszkania dla ludzi, którzy sami nie garną się do ich zakupu to mnie minusują xD nie dogodzisz panie
@mroznykasztan: To, że nie ma takich inwestycji niczego nie tłumaczy...

Obecne zachowania na rynku nieruchomości mają niesamowicie wysoką szkodliwość społeczną i muszą być ukrócone. To, że ktoś nie będzie mógł sobie na tym zarobić - trudno.

Działania charakteryzujące się szkodliwością społeczną są generalnie zawsze obłożone albo restrykcjami albo podatkami albo zakazami.

I jest to całkowicie zgodne z ideą kapitalizmu. Kapitalizm bez regulacji nie ma prawa istnieć.
@winokobietyiwykop: Rynek mieszkaniowy powinien głownie zaspokajać potrzeby mieszkaniowe obywateli a nie służyć dla pośredników i rentierów do nabijania kabzy tylko i wyłącznie z tego powodu że mają dużo pieniędzy. Jesli ktoś ma 10-20 mieszkań a wiele osób #!$%@? w weekendy i nie może nazbierać na dwupokojowe mieszkanie na kredyt to ten rynek nie funkcjonuje poprawnie. Nikt nie mówi że ma dostać za darmo, ale trzeba ograniczyć spekulantów, rentierów, bo to żaden
Najlepsze jest to, ze mlodzi z Lewicy nie widza ze problem mieszkalnictwa wynika z dzialalnosci starej Lewicy xD przeszkadza im, ze nie dostaja mieszkan za darmo ale nie przeszkadza im, ze sztucznie windowane sa ceny mieszkan m.in. przez posla Gdule, ktory ma bodajze 7 mieszkan w Warszawie xD Lewica chce tanich mieszkan? Niech Gdula odda mieszkania, niech Zandberg odda jedno z dwoch mieszkan! W czym problem? Niech dadza przyklad, niech pomagaja w