Wpis z mikrobloga

@Lereve: IBAN ma każdy, pytanie czy z niemieckim mogę iść w PL do kadr z wnioskiem zmiany konta do wypłaty wynagrodzenia.

Czy działać to będzie tak, że wynagrodzenie w PLN trafi automatycznie na subkonto w PLN? Płatność kartą w PL też będzie z wykorzystaniem tych środków w PLN bez przewalutowania na potrzeby płatności w Polsce?
Czy działać to będzie tak, że wynagrodzenie w PLN trafi automatycznie na subkonto w PLN?


@cotozazycie: Nie. Pisałem Ci w poprzednim wątku, że Vivid sprawdzi się w przypadku przelewów w EUR.
To nie jest typowa funkcjonalność, tylko niektóre banki tak potrafią żeby pod jednym numerem konta obsługiwać wiele walut (np. nie wiem czy jest choć jeden w PL który by tak potrafił).

Normalnie to 1 numer konta = 1 waluta, jak
większość banków pobiera taką opłatę, albo procentowo od przelewu, albo jakaś konkretna stawka

@forest23: Większość banków ma taki przelew za darmo lub tanio.
Pokaż choć jeden polski bank który ma opłatę w % od przelewu SEPA.

kadrowa czy tam księgowa przelewa mirkowi wypłatę 5000 pln a z konta firmy bank zabierze 5000+opłata za przelew, i teraz kto ma ma pokryć koszt tego przelewu i jak to zaksięgować?

Niech sobie księgują jak
@yale: N26, nie można już założyć na polski adres od pewnego czasu. Założyłem vivid. Nie wiem, mają tam mieć pierwszą kartę wirtualną za darmo, chcąc dodać widzę opłatę 1Euro.
@cotozazycie: A to umkneło mi uwadze, szkoda bo to naprawdę dobry produkt.

Napiszę z mojego doświadczenia pracy w AT:
w 4/5 miejsc pracy mieli na to wyrąbane gdzie masz konto
W jednym miejscu pracy trzeba było mieć konto austriackie, hauptwohnsitz (stały meldunek) oraz zaświadczenie o niekaralności ;)

Vivida mam od kilku miesięcy z polecenia i karta metal nic mnie nie kosztowała. Mają cashback ale dość skromny i przestałem uzupełniać środki bo