Wpis z mikrobloga

#studbaza mam inż z informatyki i biznes zaczyna sie mnie dopytywać a magister?
no to myślę czy nie zrobić w sumie, tylko z czego?
#cybernetyka ? #automatyka ? #psychologia ? #filozofia ? #elektronika ? #ekonomia (finanse)
Tak wiecie by czymś zagryzać samą informatykę
I jakie uczelnie co biorą od września najlepiej zaocznie, zdalnie lub w #trojmiasto
Plus z uwagi na fakt że z wymienionych dziedzin wiem około nic, jakieś #ksiazki
co by przeczytać przed studiami by zrozumieć czy mnie to kręci
#pytaniedoeksperta
  • 8
@wytrzzeszcz: jak to mają być studia tylko dla papieru, to robiłbym coś pod biznes czyli zarządzanie, lub ekonomia. (lepiej to wygląda w cv niż jakieś psychologie czy inne filozofie) nie pakowałbym się natomiast w jakies automatyki czy inne tego typu techniczne tematy bo szkoda się męczyć jeżeli robisz je tylko dla papieru.
@wytrzzeszcz z reguły magistra robi się w branży w której chce się pracować więc zrób w tym "biznesie" który zaczął cię dopytywać. Jeśli nie to ten magister przyda ci się jak kurs spawania podwodnego. Niby top tier umiejętność, pochwalisz się, ale jeśli pracujesz w IT to co z tego?
@Bejro: W wielu korporacjach są zasady że niezależnie od tego jak dobry jesteś w swoim fachu i ile pieniędzy przynosisz firmie to bez magistra (jakiegokolwiek kierunku, choćby i filozofii) nie awansujesz powyżej pewnego poziomu, bo tak jest w tabelce i tyle, i przełożony nie jest w stanie nic z tym zrobić.