Wpis z mikrobloga

#ukraina #wojna #rosja

Patrząc na niektóre ostatnie wydarzenia:

1.) Kazachstan podpisuje umowę o współpracy strategicznej z USA

2.) Partia rządząca na Węgrzech ogłasza zamiar ratyfikacji kandydatur Finlandii i Szwecji do NATO.

3.) Serbski Prezydent ogłasza, że ​​każdy obywatel Serbii, który dołączył do Grupy Wagnera, zostanie natychmiast aresztowany po powrocie do Serbii.

Putin pozostaje mistrzem strategii.
Pobierz
źródło: Boro-Worried-Putin
  • 27
@Bobito: Tokajew zawdzięcza utrzymanie władzy Putinowi i Rosji. Współpraca z USA ma raczej czysto kurtuazyjny charakter, by pokazać Kazachstan jako kraj otwarty na zachód
@Bobito nie rozumie nawiązania do Putina.
Dla mnie jest to dobra wiadomość, że w końcu znaleziono rozwiązanie odcinające wpływy Rosji w Europie. Jakkolwiek to było przeprowadzone. Na szczęście lata gdzie Rosja i Rosjanie mogli wszystko załatwić pieniędzmi albo groźbami zmniejszeniem dostaw gazu i ropy to pomału przeszlosc.
Zapomniałeś kolego o tym, że Armenia rozmawia z Azerbejdżanem w obecności przedstawiciela USA, a nie przy ruskich małpach


@Grzesiok: Uuuuuu ... coś czuję że szaleńcy ideologiczni kacapii wpadną na pomysł terroryzmu na terenie USA rękami szpiegostwa ale nie bezpośrednio ale inspirującego ruchy pokroju BLM i podobne postępowe.
@siekieromotyka: Baćka chyba obsrał zbroje i zauważył, że siedzi w ławce z przegrywem i nie tylko cały świat by go z chęcią kropną to jeszcze stanowcza większość obywateli Białorusi upewniłaby sie oddając mu kontrolny strzał w łeb. Ciekawi jedynie, na co go puchatek teraz namówił, bo baćka to łatwowierny odklejeniec.
@Bobito:
Dodałbym jeszcze:
4. Skierowanie EU na uniezależnienie od części dostaw surowców z FR, co przed wojną było praktycznie niemożliwe (patrz NordStream II)
5. Wymuszenie na De zmiany kursu w polityce tak wewnętrznej, jak i zewnętrznej na bardziej zdecydowany wobec FR.
6. Otwarcie możliwości na unormowanie stosunków PL-UA w stopniu, który był absolutnie niemożliwy po 2014, tak ze względu na politykę zewnętrzną UA, jak i politykę wewnątrz PL.
7. Rozruszanie przemysłu