Wpis z mikrobloga

https://www.wykop.pl/wpis/63243623/dam-1000-zlotych-na-wybrane-pod-postem-schronisko-/
Wpłacone.

Ogółem postaram się usprawiedliwić - ja zdawałem sobie sprawę z tego, że Putin to dyktator i ludobójca. Ale nie zdawałem sobie sprawy z tego, że jest szaleńcem. Świat nie jest czarno-biały, nie wierzę w wizję świata, gdzie w Syrii Amerykanie ratowali Arabów i wprowadzali demokrację, a Rosjanie dokonywali zbrodni. Po prostu wiem, że jest polityka, a straszenie Rosją wydawało mi się po prostu wygodne i logiczne. Jakakolwiek wojna i atak ze strony Rosji zaś wydawał i się absurdalny - Rosja jest słaba, biedna, zacofana i co najważniejsze - nie ma żadnej możliwości wygrania wojny. Dla mnie było oczywiste, że w przypadku inwazji na Ukrainę, stanie się drugą Koreą Północną - absolutna izolacja międzynarodowa. Nie zdawałem sobie sprawy, że Putin jest na tyle niezrównoważany, że to nie będzie dla niego odstraszaczem, a celem.

Ja lubię Rosję, ja życzę Rosjanom jak najlepiej. Ja nie chcę, by nastąpił upadek Rosji. Ja nie chcę, by teraz spotkały jakieś represje i reparacje Rosję.
Ja chcę, by Rosja wycofała swoje wojska spoza granic swojego kraju, przyznała niepodległość Czeczeni, ustabilizowała status swoich mniejszości rosyjskiej w innych krajach, rozpisała wolne wybory, stała się krajem demokratycznym, wstąpiła do UE i NATO i stała się zapleczem surowcowym Europy Zachodniej, całkowicie odcinając się od Chin.
Ja chcę, by Putin i obecny reżim upadł, ci ludzie skończyli przed Międzynarodowym Trybunałem i odpowiedzili za swoje zbrodnie, rozliczając przeszłość
Ja lubię Rosję i ja życzę Rosjanom jak najlepiej. Obecna wojna to największa tragedia w Europie w tym wieku

#ukraina #rosja #wojna
  • 18
Ja lubię Rosję, ja życzę Rosjanom jak najlepiej. Ja nie chcę, by nastąpił upadek Rosji. Ja nie chcę, by teraz spotkały jakieś represje i reparacje Rosję.


@Fan_Morawieckiego: Skończ #!$%@?ć i wpłacaj $ na schronisko
analiza wsteczna zawsze poprawna i oczywista... Ciekawe, ze wielu znaczących polityków uważało, ze to calkiem prawdopodobne, ze Kijów padnie po 3 dniach.


@NieBendePrasowac: Właśnie dlatego dałem 1000 zł na schronisko właśnie, bo wcześniej tak analizowałem.
@Fan_Morawieckiego: Gdy widzę, że gość z którym się spierałem na mirko i z którym absolutnie się nie zgadzam, jest porządnym i honorowym człowiekiem mam mieszane uczucia. W stosunku przede wszystkim do siebie, że oceniam kogoś po jakimś tam poglądzie a nie tym kim jest.
Z tego miejsca chciałbym Cię przeprosić.