Wpis z mikrobloga

Jak ja nie lubię upartych nauczycieli. Syn w pierwszej klasie na lekcji odpowiedział, że pomidor to owoc a nauczycielka się uparła, że to warzywo. Stwierdziła, że ktoś sobie nagle wymyślił, że to jest owoc i to nie prawda. Uczyłem dzieci definicji warzywa i owocu więc dzieciak prawidłowo powiedział, że się myli bo pomidor rośnie na krzaku i jest jego owocem, więc z definicji to owoc. Został usadzony przez nauczycielkę i powiedziała żeby nie dyskutował.

#szkola #nauczyciele
  • 79
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ld93: model pruski....nie poradzisz.
Zamiast się cieszyć, że uczeń popełniając błąd ma okazję do zrozumienia problemu, musi okazać swoją wyższość. Bo jak to? Gówniarz śmie mnie poprawiać?
  • Odpowiedz
@Kamilo67: @feniks_pn: Pomidor, ogórek, dynia, oberżyna - to są owoce. I jeżeli jakaś nauczycielka upomina dziecko że tak nie jest to jest w błędzie. Dziecko chce się pochwalić ciekawą wiedzą a jest ganione przez nauczycielkę mimo że ta nie ma racji. To nie jest dobra reakcja ze strony nauczycielki. I tylko pokazuje że nauczycielka jest nadto przeświadczona o własnej nieomylności.

Warzywo i owoc to nie są wykluczające się
  • Odpowiedz
@dziabong: nauczycielka używa klasyfikacji owoc/warzywo, ty używasz klasyfikacji na podstawie jadalnej części rośliny w której za c---a nie ma warzywa...
  • Odpowiedz
@Mirkosoft: Kiedy o tym opowiadałem niestety nie przyszło mi to do głowy a szkoda. Podejrzewam jednak, że nawet gdyby odpowiedział, że jest to zarówno owoc jak i warzywo to reakcja nauczycielki byłaby taka sama. Tak na marginesie to uwielbiam w upalny dzień na spacerze/ plaży wgryźć się w soczystego pomidora () Aż się rozmarzylem...
  • Odpowiedz
@dziabong: pamiętam jak nauczycielka przyrody mnie wyśmiała bo "nie ma takiego zwierzęcia jak waran".
Ojciec kazał mi z wycinkiem z gazety iść do niej i to pokazać.
Nie miałam dość odwagi :(
Z pozytywów - ona była już wtedy stara to teraz już nie żyje
  • Odpowiedz
@Mirkosoft: Nie przyszło mi do głowy żeby o tym wspominać, nie dlatego, że nie wiedziałem :) Pięknie się zapowiada. W przyszłym roku też będę sadził na działce, teraz jeszcze jest klepisko i to daleko na dodatek :D
  • Odpowiedz
Jak można bronić nauczycielki która ucisza dziecko chcące się pochwalić ciekawą, świeżo nabytą wiedzą? Przecież to zabijanie jego inicjatywy i ciekawości świata.


@Mirkosoft: Tu chyba nikt nie broni nauczycielki, tylko większość punktuje @dziabong że w swoim zacietrzewieniu ma dokładnie taką samą postawę, jak nauczycielka, którą krytykuje. Przez kilka godzin prowadzenia dyskusji był dokładnie tak samo głuchy na niuanse, jak nauczycielka.
  • Odpowiedz
@ten_kapuczino: Zacietrzewienie widzą tylko ci którzy chcą to widzieć w tym jest cały szkopuł.

Dziękuje wszystkim którzy pokazali, że na wykopie są jeszcze ludzie z którymi da się normalnie porozmawiać nie używając pw. Była to pierwsza próba od dawna znalezienia tutaj normalnych ludzi. Tymczasem uciekam znowu w cień i nie zamierzam udzielać się więcej na mirko. Pozdrawiam wszystkich wytrwałych w dyskusji i życzę udanego czwartku :)

ps. Jeszcze kiedyś odwiedzę
  • Odpowiedz
@dziabong: Według Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług jego owoc jest warzywem. Fajnie, że wytłumaczyłeś dziecku, że teoretycznie pomidor to owoc, warto było dodać, że przez większość jest uważany warzywem i tak też się przyjęło. Chcesz być mądrzejszy niż ustawa przewiduje ( ͡° ͜ʖ ͡°).


@feniks_pn pamiętaj, że jest ustawa która ślimaka nazywa ryba ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz