Wpis z mikrobloga

Jak ja nie lubię upartych nauczycieli. Syn w pierwszej klasie na lekcji odpowiedział, że pomidor to owoc a nauczycielka się uparła, że to warzywo. Stwierdziła, że ktoś sobie nagle wymyślił, że to jest owoc i to nie prawda. Uczyłem dzieci definicji warzywa i owocu więc dzieciak prawidłowo powiedział, że się myli bo pomidor rośnie na krzaku i jest jego owocem, więc z definicji to owoc. Został usadzony przez nauczycielkę i powiedziała żeby nie dyskutował.

#szkola #nauczyciele
  • 79
  • Odpowiedz
  • 90
Wiem o czym mówisz.
Sugeruję rozmowę z nauczycielem. U mojego kobieta od polskiego mówi "w cudzysłowiu" (tak bo w dupiu) a Mrożek wg niej ma na imię Stanisław. Kobieta po polonistyce !!!!!!!!
Ps. Ponieważ jesteś jak widzę biegły w botanice - zacznij rozmowę od liścia :-)
  • Odpowiedz
@dziabong: Według Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług jego owoc jest warzywem. Fajnie, że wytłumaczyłeś dziecku, że teoretycznie pomidor to owoc, warto było dodać, że przez większość jest uważany warzywem i tak też się przyjęło. Chcesz być mądrzejszy niż ustawa przewiduje ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
@feniks_pn: Rozumiem, że moją rolą jako rodzica jest nauka dzieci podstawowych rzeczy ale to nauczycielka powinna mu wyjaśnić że w przemyśle i bazach danych pomidor jest uznany za warzywo ale z biologicznego punktu widzenia jest to owoc i tu ma rację. Zamiast tego chłopak po lekcjach przychodzi do mnie i mówi, że ja go oszukałem i w klasie zrobił z siebie głupka.
  • Odpowiedz
@dziabong:

Powstaje z kwiatu? Ma miąższ? Ma nasiona w środku? Rośnie na krzaku czy w ziemii?


Czyli nie masz zielonego pojęcia jaka jest różnica między warzywem i owocem. Warzywa to pewna grupa gatunków roślin, która może stanowić pokarm dla ludzi. Nawet wikipedia potwierdza ( ͡° ͜ʖ ͡°) https://pl.wikipedia.org/wiki/Pomidor_zwyczajny. Owoc natomiast osłania nasiona roślin i ułatwia rozmnażanie. Pomidor według tej definicji to też owoc.

Ja uczę dzieci logicznego
  • Odpowiedz
@dziabong: To idź teraz do hipermarketu i na dziale z owocami i warzywami znajdź na wadze pomidory w sekcji „owoce”. Super że uczysz dziecko super ważnych rzeczy, które tylko będą stwarzać problemy w jego życiu xD
  • Odpowiedz
@Kamilo67: "nawet wikipedia potwierdza" - to ja widzę, że nie masz zielonego pojęcia skąd brać dane do opracowań naukowych xD Powodzenia na pisaniu pracy dyplomowej.
  • Odpowiedz
@dziabong: Oj, bo ja nie będę szukać do gównodyskusji z tobą opracowań typie xD. Tak wielce mądry jesteś, a jak podałem argumenty to się zesrałeś i nie potrafisz sam podać źródeł, tylko śmieszne gadki, "bo rośnie na krzaku" xD.
  • Odpowiedz
@dziabong: No ale rozumiem nie istnieje roślina pomidor zwyczajny według ciebie, za to ciekaw jestem jakie źródło podaje, że istnieje jakikolwiek gatunek rośliny, zaliczany tylko do owoców ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz