Wpis z mikrobloga

Hej, moja pierwsza książka już jest dostępna!

Ogród na szczycie wulkanu (Sceptyczne rozważania o szczęściu) to książka filozoficzna w popularnym wydaniu, która stanowi przeciwwagę dla przesadnie optymistycznych, naiwnych, coachingowych poradników na temat szczęścia.

W związku z tym, że już od dawna wzbudzały one moją irytację, postanowiłem podejść do sprawy inaczej: postawić pytanie o to, jak możemy być szczęśliwi, zdając sobie sprawę z niedoskonałości świata i egzystencji. Chociaż odnajdziecie w niej sporo gorzkich wniosków, według mnie wszyscy musimy się z nimi zmierzyć. Jeśli to zrobimy, będziemy w stanie zbudować nasze szczęście na solidnych fundamentach, umiejętnie korzystając z życia i ciesząc się ze wszystkich pięknych chwil.

Odnośnik do ebooka: Ogród na szczycie wulkanu

Podobnie jak na blogu, w książce odwołuję się do wielu filmowych przykładów. Wśród omówionych tytułów znalazły się m. in.:
- 'Prosta historia' Davida Lyncha,
- 'Cleo od piątej do siódmej' Agnes Vardy,
- 'Światła rampy' Charliego Chaplina,
- 'Wszystko albo nic' Mike Leigh,
- 'Mamma Mia' Phyliddi Lloyd.

Chociaż książka została wydrukowana, w najbliższym czasie nie zamierzam sprzedawać wersji papierowej - Ogród na szczycie wulkanu jest dostępny w formie ebooka. Zdaję sobie sprawę, że wiąże się to z niedogodnościami, ale proszę Was o wyrozumiałość. Jeżeli książka wzbudzi Wasze zainteresowanie, zlecę druk większej ilości egzemplarzy lub uruchomię jakiś pre-order.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się o niej więcej, zajrzyjcie do spisu treści i wprowadzenia dostępnego na blogu. Dzięki!

---
Nazywam się Jakub Walicki, jestem absolwentem studiów doktoranckich w Instytucie Filozofii i miłośnikiem kina. Prowadzę bloga 'Przemyślane Kadry', gdzie umieszczam krótkie wpisy, w których omawiam jeden filozoficzny wątek, wykorzystując jeden film jako ilustrację.

#filozofia #film #kino #anime #psychologia #nerwica #przemyslenia #attackontitan #przemyslanekadry
Pobierz przemyslanekadry - Hej, moja pierwsza książka już jest dostępna!

Ogród na szczycie...
źródło: comment_1647879789sjgSMJmyt8ligmfi9E0cWv.jpg
  • 8