Wpis z mikrobloga

Coś tak wyczuwam, że rypnie w górę bezrobociem, że wszyscy narobią pod siebie. Polskim madkom już stają dęba włosy, że jak to tak mieć bombelki i szukać roboty. Proste prace zostaną dosłownie wykoszone stawkami dumpingowymi. Jak Ukrainki ogarną język, a dobrze wiemy, że szybko im to przychodzi to pojawią się też w szpitalach, urzędach itd. Polski rynek pracy nie jest w stanie wchłonąć takiej masy, chyba żaden w Europie nie jest. Na szczęście nasz mądry rząd ma świetne stosunki z UE, które teraz bardzo są nam potrzebne.

#nieruchomosci #ekonomia #gospodarka #praca #wojna #ukraina
  • 54
Pomyślałeś o możliwości rozwoju gospodarki ? Jeżeli większość pójdzie do pracy to na to 500+ sami będą odkładać, robiąc zakupy będą płacić podatki co może mieć pozytywny wpływ na gospodarkę. Wynajmując mieszkania także płaca. Jeżeli system dzwiginie początkowe koszty to efekt może być pozytywny.
@nAir: no ale co to za wyzwiska od razu, jak wlasnie tak bedzie. To bedzie dzialalo na obnizenie inflacji przez spadek kosztow wytworzenia i finalnych cen. To sa fakty. Ukraincy beda od Polakow tansi i w dobie spowolnienia beda ich zastepowac. My nie mamy miliona miejsc pracy, to musi sie odbyc kosztem kogos.
@SzitpostForReal: spadajacej liczbie klientow/inwestycji. Np deweloperzy od stycznia ograniczaja podaz nowych mieszkan. Wiec spada zapotrzebowanie na prace. A zarazem jak wojna sie skonczy i wroca ci budowlancy co uciekli + nowi - wzrosnie popyt na prace w tym sektorze. To taki przyklad.
spadajacej liczbie klientow/inwestycji. Np deweloperzy od stycznia ograniczaja podaz nowych mieszkan. Wiec spada zapotrzebowanie na prace. A zarazem jak wojna sie skonczy i wroca ci budowlancy co uciekli + nowi - wzrosnie popyt na prace w tym sektorze. To taki przyklad.


@kiedysmialemtubordo: myślałem, że mówi o kosmetyczkach. Ale odnośnie rynku budowlanego to prawda, akurat mamy sam początek szoku popytowego
@mickpl:
Polskie madki to chyba znasz tylko z mitów wykopowych ;)
1. Średnia krajowa 5k, koszty życia wiadomo jakie, nie wiem jaki procent polskich madek nie pracuje i żyje z pensji męża, wśród moich znajomych - dokładnie 0 ;)
2. Niania w Warszawie 4k, żłobek - 2,5 - 3 k, przedszkole prywatne - 1,5-3k, jeśli podaż pracowników trochę te stawki zbije to też źle nie będzie

@Sharlene:
Nie wiem, jak