Wpis z mikrobloga

Zaskakujące, że przyjechało 1,2 mln imigrantów, a ruchu na sprzedaży mieszkań nie widać. Prawie wszyscy przyjechali bez kasy albo nie chcą kupować mieszkań i traktują pobyt w Polsce jako całkowicie przejściowy - albo do zakończenia wojny, albo dalszej migracji na zachód. Zawołam miesiąc po zakończeniu wojny i zobaczymy czy prasa nie będzie pisała o załamaniu na rynku najmu podobnym jak przy pierwszej fali covid.

#nieruchomosci #mieszkanie #wynajem #wojna
  • 37
@mickpl bardzo dużo ludzi myśli, że wojna się zaraz skończy i będą mogli wrócić do ojczyzny, do domu jeśli jeszcze stoi. Część pojedzie na zachód, część zostanie w PL, reszta wróci bo to ich dom. Myślisz, że Twoi rodzice albo innych Mirków by wsiedli w auto #!$%@? i zostawili wszystko nie oglądając się za siebie?
@mickpl:
Jak wojna skończy się szybko to szkoda ładować tutaj kase bo pewnie spora część będzie chciała wrócić. Z kolei jeżeli konflikt będzie eskalować to przywiązywanie się od razu do Polski jest średnim pomysłem. Kto wie czy nie będziemy następni w kolejce. Na razie szaleje najem bo to bardziej krótkoterminowa opcja.
@mickpl: w wawie najem wręcz coraz droższy. Kwestia Ukrainy czy kosztów utrzymania?
Wielu młodych Mirków ugrzęźnie na początku swojej dorosłości na drogim wynajmie przez co będzie jeszcze trudniej o wkład własny i kredyt kiedyś gdy warunki wrócą do "normalnych" czyli stópek na poziomie ~2,25. No chyba że zrezygnują z kredytu i będą odkładać kolejne 15-20 lat na mieszkanie które po załamaniu rynku nieruchomości stanieje z 450 tys na 400 tys XDDDDD
@mickpl: siedzę w tym i widać co innego, duże zainteresowanie, wyebało nam staty na nieruchomościach, szukają, dzwonią i to nawet z UA i BY, nie tylko Ci co już są w Polsce. No i ruscy się zdarzają, chcą stamtąd spieprzać. Myślę, że jest szansa nadpodaż mieszkań już za dwa trzy miesiące sprzedać obcokrajowcom.
Prawie wszyscy przyjechali bez kasy albo nie chcą kupować mieszkań i traktują pobyt w Polsce jako całkowicie przejściowy - albo do zakończenia wojny, albo dalszej migracji na zachód.


@mickpl: tych co nie było stać to nie przyjechali. Poza tym w całej ukrainie się wojna nie toczy to pytanie jest takie dlaczego nikt ich we lwowie np. ich nie chciał? Dlaczego na zachód ukrainy nie uciekają? Decyzja o tym żeby zostać zostanie
@mickpl: Co za głupoty piszesz XDD Tak jak zwykle się zgadzam to tutaj jedno wielkie XD: poza oligarchami nawet ci co udało im się większość majątku spieniężyć nie mają dość aby kupić więcej niż luksusowy garaż albo 30 letniego kampera po niemcu...

Dodatkowo jeżeli planują wracać i wierzą w wygraną Ukrainy to przecież nie podpiszą hipoteki (nawet jakby dostali) na 15 lat w ciągu tygodnia od wjazdu do nowego kraju...
traktują pobyt w Polsce jako całkowicie przejściow


@mickpl: ja bym już leżąc w zaciemnionym pociągu przeglądał prospekty deweloperów a oni tylko zupa i bilet na tramwaj, przegrywy
@mickpl: dlaczego wszyscy tu myślą, że to właśnie ukraińcy mieliby te mieszkania kupować? Przecież to Polacy mogliby je kupić z przeznaczeniem na wynajem tym własnie ukraińcom. Nowa ustawa z tego co słyszałem miałaby ułatwić ewentualną eksmisję ukraińca, więc ryzyko inwestycyjne jest mniejsze niż w przypadku wynajmowania mieszkania rodakom. Może teraz inwestorzy liczą na to, że za niedługo wojna się skończy i ci ludzie za niedlugo wrócą, więc nie warto pchać się
@mickpl: Imo nastawienie że ktoś kupi mieszkanie im jakkolwiek ułoży dobrej życie jest zupełnie błędne. Najpierw każdy wynajmie nieważne czy go stać, jak poczuje się tu ok, to może pomyśli o zakupach