Wpis z mikrobloga

@MatiJas1231: czyli jednak coś nie tak. Przeładowuje turbo. Zapieczona zmienna geometria, albo sterowanie nią, uwalony czujnik kopiowania, bądź jakąś nieszczelność na podciśnieniu ew. przewody.
  • Odpowiedz
@MatiJas1231: tak, pod gruszką. Nie wiem czy elektronik coś pomoże. Może być coś uszkodzone mechanicznie albo jakąś nieszczelność i rozłoży ręce.
Dlatego nie zawsze można się sugerować błędami. Cos jest nie tak w którymś miejscu, od wlotu powietrza, przez doładowanie po wydech. Jakiś element po drodze nie pracuje jak należy, dlatego takie kwiatki wychodzą.
  • Odpowiedz
@Haddi: Cóż jeśli jest pod gruszką, to nie byłem w stanie go wymacać, potem jeszcze podejdę i wpuszczę kamerę, i zobaczę.

Na razie tak:
1. Wirnik, wydaje mi, się obraca się bez żadnych problemów, nie wyczułem żadnych luzów na ośce.
2. Sztanga gruszki daje się ugiąć śrubokrętem.
3. Po odpaleniu sztanga leci w dół (wysyłam zdjęcie jak jest na dole).
4. Wężyk przy gruszce wydaje się szczelny, nic nie wyczułem przy
  • Odpowiedz
@Haddi: Zapomniałem dodać jednej rzeczy. Jak powoli przyśpieszam, to w zakresie 1400-2000 obrotów czuję takie "szarpanie"? Jakby coś się na chwilkę dławiło. Jak się przyśpieszam bardziej dynamicznie / żwawo to nie ma czegoś takiego.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Haddi: czujnik ciśnienia doładowania to jest ten w przepustnicy? Filmik z pracą sztangi wstawię jutro, bo dzisiaj już nie miałem czasu do samochód podchodzić
  • Odpowiedz
@MatiJas1231: nad nią, lekko z lewej strony. Ale jak już grzebiesz możesz i resztę przeczyścić.
A właśnie, wymieniałeś klape gaszącą(przepustnica), wraz z rurą dolotu i czujnikami? Może jakiś kabel urwany, nie ma styku czy coś.
  • Odpowiedz
@Haddi: Podrzucam link do pracy sztangi. Najpierw powoli dodawaliśmy obrotów do 2,5 tys, a potem w miarę dynamicznie do 3 tys. I potem do jej podniesienia po zgaszeniu. Przycisz słuchawki / głośniki.

https://streamable.com/bpd4ug

Można też zauważyć, ze skądś się wydostają spaliny i teraz pytanie czy to jest z turbiny, czy z przepustnicy.
  • Odpowiedz