Wpis z mikrobloga

Wiecie co mnie #!$%@? i nad czym nie mogę przejść do porządku dziennego?

Jak widzę na grupach na facebooku kolejne posty pt. "pielęgniarka/lekarka, która przyjechała z Ukrainy szuka pracy". Ale zaraz zaraz, przecież tam trwa wojna. Lekarki i pielęgniarki to zdaje się osoby najbardziej potrzebne w takiej sytuacji. Zasadniczo powinny być mobilizowane od pierwszego dnia działań zbrojnych. Tymczasem nie. One sobie wyjechały do Polski bo mogły, bo nikt nie weryfikował po ukraińskiej stronie granicy czy to pielęgniarka czy lekarka czy sprzątaczka. One wyjechały bo były kobietami, wypuszczano za literkę w paszporcie. Zełeński pozbył się lekarek i pielęgniarek, ale zatrzymał w kraju przestraszonych 18 latków, 59-latków po zawale i innych mężczyzn. Oni wyjechać nie mogą, muszą zostać jako potencjalne mięso armatnie, gdy im zabraknie ochotników. Jak dostaną odłamkiem w łeb, to nawet nie będzie komu tego opatrzeć bo pielęgniarki wypuszczono.

Nie chcę oceniać poszczególnych kobiet, które dokonały takiego wyboru i wyjechały do Polski, każdy powinien mieć do tego prawo. Problemem są władze Ukrainy, które w przypływie mizoandrii skazały na śmierć niewinnych mężczyzn, nieprzygotowanych do walki, niechcących walczyć. Na koniec zdjęcie Oleksiego, studenta SGH z Warszawy, który pojechał przed wojną do rodziny do Kijowa, zginął w pierwszych dniach wojny trafiony ruską rakietą, mógł być teraz na wykładach albo pić piwo z kolegami, ale nie jest i nie pije. On się urodził nie tej płci co trzeba. Dla mnie jest to symbol piekła mężczyzn, jakie nacodzień odbywa się po tamtej stronie granicy. Należy o tym pisać, informować i nagłaśniać, bo kolejnymi ofiarami prymitywnej segregacji płciowej mogą być Polacy.

#dyskryminacjamezczyzn #pieklomezczyzn #wojna #ukraina
Pobierz motilal - Wiecie co mnie #!$%@? i nad czym nie mogę przejść do porządku dziennego?

...
źródło: comment_1647213416bshKblUtud1Tbr7VFl6MWN.jpg
  • 89
Już ostatnio napisałem coś na temat tego to mnie okrzyknięto ingorantem, zaraz spotka to samo ciebie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Patryk4: Oj. To widzisz. Możecie sobie pisdeczkami przyklasnąć.
@motilal:
O ile większość tego typu wpisów to jakieś mizogińskie pieprzenie, tak tutaj muszę przyznać Ci całkiem sporo racji. Jeśli stwierdzamy sobie, że obywatele mają obowiązek bronić swojego kraju(z czym wyraźnie zaznaczam, kompletnie się nie zgadzam - wojsko powinno być tylko i wyłącznie zawodowe, żadnej łapanki ludzi którzy nie chcą walczyć bo żołnierz z przymusu to gówno, a nie żołnierz), to nie rozumiem dlaczego mają to być tylko mężczyźni. Zakładając, że
@motilal: Przecież Ukraina to kraj daleki od równości płci, konserwatywny mocno. Tam też mężczyzna ma 99% do gadania w domu. Więc spokojnie.
Gdyby zachodni kraj pełen feministek tak zrobił to by nie było w porządku.
Poza tym nie widać protestów ani na ukrainie ani na zachodzie przeciwko takiej sytuacji. Widać to mężczyzn nie boli.
Zgadzam się z tobą że to #!$%@? sytuacja.
Twój wybór. Większość ma inną moralność, więkoszość wybrałaby własną śmierć ponad życie bliskich.


@zniwiarz_z_chin: Zależy. Rozumiem, jeszcze jakby była sytuacja, w której faktycznie tą rodzinę bezpośrednio bronisz przed kims kto np. wkracza do twojego domu. Ale co da smierc, kiedy idziesz np. chodnikiem i cię jakiś patrol przedzieli serią i #!$%@? do rowu. Nic, kompletnie nic, zerowa przydatność. Tam jest masa takich mirkow, ktorzy teraz musza siedziec w domu i jakoś
kobiety traktuje się jako bydło rozpłodowe(najczęściej podawany argument, że kobieta może rodzić dzieci a facet nie), i mają możliwość ucieczki bo mogą się rozmnożyć


@Zgrywajac_twardziela: Ale kobiety mają wybór czy chcą się rozmnożyć i nikt je nie zmusza, więc to tak nie działa. Żeby ten gównoargument w ogóle miał rację, to by musiał być w czasie pokoju przymus rodzenia.
Tak, to niesprawiedliwe, ale przymuszanie kobiet do zostania na wojnie byłoby takim samym sq*wysyństwem.


@paltonas: a ktoś mówi, że trzeba? raczej post jest o tym, że mężczyźni muszą zostać i ryzykować, a kobiety nie i to właściwie tyle.

Pozdrawiam, kategoria E ( ͡° ͜ʖ ͡°)

i co to ma do rzeczy? xd
Jestem facetem. Od zarania dziejów na wojnie ginęli mężczyźni, a kobiety i dzieci przed wojną uciekały


@zniwiarz_z_chin: Od zarania dziejów to mężczyźni przyczyniali się do postępu, budowali świat, to oni mieli prawo głosu i tak powinno zost...
A nie, sorry, tutaj to nie działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Zgrywajac_twardziela: Zgadzam się z Tobą tylko ten przyklad menopauzy jest głupi bo skąd w razie wojny wiadomo, które kobiety przechodziły a ktore nie? Logistycznie jest to nie do zrealizowania. Ofc starsze mogą byc tez pielegniarkami i kucharkami, dlatego dziwi mnie to w sumie, ze faceci są zmuszani do zostania, a bezdzietne kobiety nie.
@Paula0404:

Zgadzam się z Tobą tylko ten przyklad menopauzy jest głupi bo skąd w razie wojny wiadomo, które kobiety przechodziły a ktore nie? Logistycznie jest to nie do zrealizowania.

Chyba wiekiem można by to weryfikować, jest jakaś tam górna granica przechodzenia menopauzy ¯\(ツ)_/¯ Ale tak jak pisałem to tylko jeden z wielu przykładów.

Ofc starsze mogą byc tez pielegniarkami i kucharkami, dlatego dziwi mnie to w sumie, ze faceci są