Wpis z mikrobloga

Wiecie co mnie #!$%@? i nad czym nie mogę przejść do porządku dziennego?

Jak widzę na grupach na facebooku kolejne posty pt. "pielęgniarka/lekarka, która przyjechała z Ukrainy szuka pracy". Ale zaraz zaraz, przecież tam trwa wojna. Lekarki i pielęgniarki to zdaje się osoby najbardziej potrzebne w takiej sytuacji. Zasadniczo powinny być mobilizowane od pierwszego dnia działań zbrojnych. Tymczasem nie. One sobie wyjechały do Polski bo mogły, bo nikt nie weryfikował po ukraińskiej stronie granicy czy to pielęgniarka czy lekarka czy sprzątaczka. One wyjechały bo były kobietami, wypuszczano za literkę w paszporcie. Zełeński pozbył się lekarek i pielęgniarek, ale zatrzymał w kraju przestraszonych 18 latków, 59-latków po zawale i innych mężczyzn. Oni wyjechać nie mogą, muszą zostać jako potencjalne mięso armatnie, gdy im zabraknie ochotników. Jak dostaną odłamkiem w łeb, to nawet nie będzie komu tego opatrzeć bo pielęgniarki wypuszczono.

Nie chcę oceniać poszczególnych kobiet, które dokonały takiego wyboru i wyjechały do Polski, każdy powinien mieć do tego prawo. Problemem są władze Ukrainy, które w przypływie mizoandrii skazały na śmierć niewinnych mężczyzn, nieprzygotowanych do walki, niechcących walczyć. Na koniec zdjęcie Oleksiego, studenta SGH z Warszawy, który pojechał przed wojną do rodziny do Kijowa, zginął w pierwszych dniach wojny trafiony ruską rakietą, mógł być teraz na wykładach albo pić piwo z kolegami, ale nie jest i nie pije. On się urodził nie tej płci co trzeba. Dla mnie jest to symbol piekła mężczyzn, jakie nacodzień odbywa się po tamtej stronie granicy. Należy o tym pisać, informować i nagłaśniać, bo kolejnymi ofiarami prymitywnej segregacji płciowej mogą być Polacy.

#dyskryminacjamezczyzn #pieklomezczyzn #wojna #ukraina
motilal - Wiecie co mnie #!$%@? i nad czym nie mogę przejść do porządku dziennego?

...

źródło: comment_1647213416bshKblUtud1Tbr7VFl6MWN.jpg

Pobierz
  • 89
  • Odpowiedz
  • 3
My faceci na wojnie giniemy, kobiety po wojnie muszą żyć. Nie wiem czyj los jest gorszy.


@zniwiarz_z_chin Tak bardzo to. Dla mnie wizja własnej śmierci jest niczym w porównaniu z myślą o śmierci drugiej połówki.
  • Odpowiedz
@motilal: a co powiesz na to, że ruscy zmiatają z powierzchni ziemi szpitale, przedszkola, szkoły, obiekty publiczne?
Sam byś nie #!$%@?ł, gdybyś mógł? Tylko beczysz nad swoim losem, że masz robala między nogami?

Lekarki, pielęgniarki zazwyczaj mają dzieciaki i matka w przypadku zagrożenia dla swoich "młodych" chroni je z całych sił.

No #!$%@?... W gimnazjum chyba uczą o takim instynkcie, do #!$%@?.
  • Odpowiedz
@motilal: @Patryk4:

A czy przeszło Wam przez wasze wolnomyślące główki, że te kobiety to często matki, mają dzieci i chcą ją uchronić od tragedii wojny i może nawet śmierci?

Przez wieki z terenów wojny uciekali ludzie wszelakich profesji. Tutaj wygląda życie. Jest trochę inne i bardziej zniuansowane niż wina przedstawiona w Hollywoodzkich produkcjach.
  • Odpowiedz
@babisuk: tłumacz debilom... :D

Debilne porównanie, ale ujtam... Nawet niech pielęgniarek/lekarek będzie 10 000 to straty wojsk ukraińskich czy cywili, które mogłyby wyleczyć są.... kilkoma/kilkunastoma procentami. Wiem, że są inne choroby, ale miasta, gdzie biją kacapów po prostu są wolne od cywili, to też nie świadczy o tym, że 100 % służby zdrowia Ukrainy przywaliło do nas pociągami :D
  • Odpowiedz
  • 12
@motilal opierać wiedzę o świecie na fb. Z tego co mi wiadomo to kobiety które miały wykształcenie też nie mogły wyjechać. O to są informacje od ukrainca pracującego w Polsce którego żona i córka są w takiej sytuacji.

Inna sprawa, dlaczego ktoś ma ryzykować swoim życiem na czyjś rozkaz? Każdy jest wolnym człowiekiem, przez wolność rozumiem też możliwość wyboru czy chce ginąc w imię jakichś wymyślonych wartości i narysowane linie na
  • Odpowiedz
My faceci na wojnie giniemy, kobiety po wojnie muszą żyć. Nie wiem czyj los jest gorszy.


@zniwiarz_z_chin: xDDDD muszą? To fajnie, że jedni mają wybór a drudzy nie. A odpowiedź na to czyj los jest gorszy jest oczywista xd
  • Odpowiedz
My faceci na wojnie giniemy, kobiety po wojnie muszą żyć.


@zniwiarz_z_chin: no chyba tak nie do końca, wiesz ile po wojnach jest kalek?

Od zarania dziejów na wojnie ginęli mężczyźni, a kobiety i dzieci przed wojną uciekały.

@zniwiarz_z_chin: ale od zarania dziejów kobiety nie miały też prawa głosu, nie było opcji by kobiety wywalały faceta z jego własnego domu na podstawie słowa, alienować dzieci od ojca itd.
siepan - > My faceci na wojnie giniemy, kobiety po wojnie muszą żyć.

@zniwiarzzchi...

źródło: comment_1647234256bsj29HLgrw7rIoePGGM9vL.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Problemem są władze Ukrainy, które w przypływie mizoandrii skazały na śmierć niewinnych mężczyzn


@motilal: Wszystko ładnie pięknie i s9ię po części zgadzam, ale to zdanie to odwracanie kota ogonem. Wina za ,,skazanie na smierć"? Jeśli kogoś tu winić to ruskie #!$%@?.
  • Odpowiedz
@zniwiarz_z_chin: teraz jest rownouprawnienie. Kazda kobieta ma takie same prawa i obowiazki jak mezczyzna. Nie musi latac z mieczem, zeby byc przydatna. Moze wziac lekki pistolet czy byc pomoca medyczna. Tak chca byc we wszystkim rowno traktowane a tutaj nie dowidzisz ignorancji? Jestes tak jak one ignorantem, ktory widzi to co chce widziec. Pajacem, ktory dupą przyklaskuje plci przeciwnej.
  • Odpowiedz