Wpis z mikrobloga

Wiecie co mnie #!$%@? i nad czym nie mogę przejść do porządku dziennego?

Jak widzę na grupach na facebooku kolejne posty pt. "pielęgniarka/lekarka, która przyjechała z Ukrainy szuka pracy". Ale zaraz zaraz, przecież tam trwa wojna. Lekarki i pielęgniarki to zdaje się osoby najbardziej potrzebne w takiej sytuacji. Zasadniczo powinny być mobilizowane od pierwszego dnia działań zbrojnych. Tymczasem nie. One sobie wyjechały do Polski bo mogły, bo nikt nie weryfikował po ukraińskiej stronie granicy czy to pielęgniarka czy lekarka czy sprzątaczka. One wyjechały bo były kobietami, wypuszczano za literkę w paszporcie. Zełeński pozbył się lekarek i pielęgniarek, ale zatrzymał w kraju przestraszonych 18 latków, 59-latków po zawale i innych mężczyzn. Oni wyjechać nie mogą, muszą zostać jako potencjalne mięso armatnie, gdy im zabraknie ochotników. Jak dostaną odłamkiem w łeb, to nawet nie będzie komu tego opatrzeć bo pielęgniarki wypuszczono.

Nie chcę oceniać poszczególnych kobiet, które dokonały takiego wyboru i wyjechały do Polski, każdy powinien mieć do tego prawo. Problemem są władze Ukrainy, które w przypływie mizoandrii skazały na śmierć niewinnych mężczyzn, nieprzygotowanych do walki, niechcących walczyć. Na koniec zdjęcie Oleksiego, studenta SGH z Warszawy, który pojechał przed wojną do rodziny do Kijowa, zginął w pierwszych dniach wojny trafiony ruską rakietą, mógł być teraz na wykładach albo pić piwo z kolegami, ale nie jest i nie pije. On się urodził nie tej płci co trzeba. Dla mnie jest to symbol piekła mężczyzn, jakie nacodzień odbywa się po tamtej stronie granicy. Należy o tym pisać, informować i nagłaśniać, bo kolejnymi ofiarami prymitywnej segregacji płciowej mogą być Polacy.

#dyskryminacjamezczyzn #pieklomezczyzn #wojna #ukraina
Pobierz motilal - Wiecie co mnie #!$%@? i nad czym nie mogę przejść do porządku dziennego?

...
źródło: comment_1647213416bshKblUtud1Tbr7VFl6MWN.jpg
  • 89
@masterix:

wiadomo, ludzie w PL są zmuszani do uprawiania seksu a potem do rodzenia.

W prawackim świecie gwałty nie istnieją, coraz ciekawiej się robi ()

Jeśli robisz to dla przyjemności, budowania więzi to robisz to z własnej, nieprzymuszonej woli

No i dalej nie rozumiem dlaczego niby miałoby się z tego powodu kogoś zmuszać do rodzenia niechcianych dzieci ¯\_(ツ)_/¯
@masterix:

jesteś w UE, nie ma problemu z usunięciem niechcianej ciąży

Wiem, mamy z różową odłożone pieniądze na cel w razie "W". Jednakże nie zmienia to faktu, że nie podoba mi się, że mój kraj w którym płacę podatki nie oferuję tak prostego i powszechnego zabiegu podczas gdy wydaje krocie na utrzymywanie i obsługę ciąży ¯\_(ツ)_/¯
@motilal: prawdziwy post czasy sie zmieniły i nie mam zamiaru umierać za polityków, kobiety i społeczeństwo dla którego jestem mendą i które w niczym nie pomaga wyzywając od nierobów samemu dając mi żałosne pole do rozwoju

"opieka zdrowotna? ty płać łapowy pod stołem lekarzom bo my nie potrafimy im porządnie zapłacić jak ci sie coś stanie i cie nie stać to sie męcz nie nasza sprawa, pomoc psychiatryczna? ZA SWOJE!!! w
Tak, to niesprawiedliwe, ale przymuszanie kobiet do zostania na wojnie byłoby takim samym sq*wysyństwem.

@paltonas: a ktoś mówi, że trzeba? raczej post jest o tym, że mężczyźni muszą zostać i ryzykować, a kobiety nie i to właściwie tyle.


@kasztanowcowiaczek: No tak nie do końca. Cały pierwszy akapit posta jest o tym, że pielęgniarki i lekarki powinny brać czynny udział w wojnie i leczyć rannych. Cały wywód OPa zaczął się od
@Zgrywajac_twardziela: Jak ojciec sam wychowuję to oczywstim jest dla mnie, że moze uviekac z dzieckiem. Tak jak zresztą jest teraz na Ukrainie, samotni ojcowie albo rodziny z 3 i wiecej dzieci też mogą uciekać. A samą menopauzę przechodzi się latami, dlategi tak zaznaczyłam ze logistycznie to ciężko do ogarnięcia.
@Paula0404:

Jak ojciec sam wychowuję to oczywstim jest dla mnie, że moze uviekac z dzieckiem. Tak jak zresztą jest teraz na Ukrainie, samotni ojcowie albo rodziny z 3 i wiecej dzieci też mogą uciekać.

Wciąż jednak uważam, że produkowanie na wojnie sierot bez jednego z rodziców to nic chwalebnego i dobrego ¯\(ツ)_/¯

A samą menopauzę przechodzi się latami, dlategi tak zaznaczyłam ze logistycznie to ciężko do ogarnięcia.

Jak wyżej to
@zniwiarz_z_chin: właśnie wojna nie jest frazesem. Ty zaś rzucasz mądrościami dla ubogich. Co mają zrobić mężczyźni którzy nie umrą chwalebnie tylko zostaną kalekami? Ktoś im podziękuję, zajmie się nimi? W życiu, poklepią po plecach i spadaj. Jestem kobietą, ale nie mam problemu powiedzieć, że mężczyxni mają o wiele gorzej od kobiet które mogą uciekać ty zaś wolisz rzucać frazesami
@Zgrywajac_twardziela: Kobiety mogą uciekać, a mężczyźni nie nie dlatego, że kobiety to "bydło rozpłodowe". Ten argument jest kompletnie błędny i wynika z tego, że ludzie nie przyjrzeli się sprawie. Nikt nigdy nie będzie wymagał od Ukrainek rodzenia dzieci, po wojnie owszem, rodzi się więcej dzieci, ale nie będzie nawet przyzwolenia na związki poligamiczne celem reprodukcji. Zastanawiam się jak ludzie sobie to wyobrażają? Mężczyźni robiący dzieci samotnym matkom, które poświęcają się, aby
@Pieklomezczyzn1: Zabawne jest, że wy myślicie, że w Unii Europejskiej to jest jakoś inaczej. Wciąż w UE są kraje z obowiązkowym poborem, w znacznej większości tylko dla mężczyzn. W Finlandii np. mężczyźni mają wybór albo wojsko, albo pół roku więzienia. Nie przeszkadza to w promowaniu pokrzywdzonych kobiet.
Poza tym obowiązkowy pobór dla mężczyzn jest jeszcze w Grecji i Austrii (piszę z pamięci, ale możesz sobie to sprawdzić).
Ludzie są kompletnie nieświadomi,