Wpis z mikrobloga

Planuję kupić swój pierwszy samochód, ale kompletnie się na tym nie znam.
Potrzebuję głównie czegoś do poruszania się po mieście. Póki co spodobały mi się 2 samochody. Mini Cooper i Fiat 500. Jeśli chodzi o mini Cooper to kolega mi odradzał, bo ponoć są drogie części.
Cena to tak do 16000, bo więcej nie mam i nie planuje wydać.
Jakieś propozycje? Może też jakieś konkretne? Szukam czegoś w okolicach #rzeszow
#samochody #motoryzacja
  • 55
@waciak: Fox to tragedia. Pozycja jak na wozie drabiniastym, środek trzeszczy od stania na wolnych obrotach, nie jedzie, części karoserii w razie czego mało. Corsa D całkiem ok, ale wykonanie wnętrza to dramat, Aygo chyba każda będzie git.
@Bastet_A: IMO Ford Fiesta bardzo fajne auto za takie pieniądze, Peugeot 308/207.
@Mirekzkolega: no to wtedy wymienia się rozrząd. Ale tak "na zapas", jeśli nie widać oznak, że taka wymiana będzie potrzebna, to w sumie po co? A jak widać, że rozrząd się już ma zamiar skończyć, to się szuka innego auta do kupienia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@KatpissNeverclean: Zamiast 2k na rozrząd, lepiej 8k na remont silnika PLUS 2k na rozrząd, No oczywiście. 2/10 bo odpisałem.
@KatpissNeverclean
@Mirekzkolega Rozrząd zmienia się zgodnie z interwałem i tyle. Z 3 fur, które miałem, tylko w jednej zmieniałem bo akurat "za mojej kadencji" wybiło tyle km przy ile tam należało zmienić. W pozostałych nie zmieniałem, uwierzyłem poprzedniemu właścicielowi że przy X km zmienił, choć kwitów na to nie miałem, jedynie napis kredą na obudowie kiedy zrobiony i nic się nie działo
Jak ci się 500 podoba, to bierz i się nie zastanawiaj. Dobre auto, tanie w eksploatacji. Nie jest specjalnie bezawaryjne, ale sypią się w nim głównie drobiazgi i serwis jest tani jak barszcz. Prościutka konstrukcja, naprawisz wszędzie. Bardzo zbliżone konstrukcyjnie są jeszcze Ford Ka i Lancia Musa, jeśli nie napalasz się konkretnie na 500-tkę z racji wyglądu. Tylko egzemplarze z automatyczną skrzynią omijaj z daleka.

Mini nieźle wygląda ale ogólnie jest daremne.
@Adicts Ciężarówka ma w dupie twojego avensisa czy accorda i też zostanie po zderzeniu parę flaczków. Z resztą, po uj brać na pierwsze auto taką landarę? Droższe części i OC, większe spalanie, trudniej zaparkować, łatwiej obić i zarysować wraz z autami obok. No bez sensu. Jak już człowiek nauczy się jeździć to na drugą, trzecią etc. furę to ok.

@Bastet_A Suzuki Swift, nie zepsuje się, tylko uwaga na rdzę, do tego całkiem
@Bastet_A: może rozważ zamiast 500 Fiata Pande?

Wiem, że auto wygląda emerycko, ale jest o wiele praktyczniejsze i posiada lepszą widoczność. W 500 pozycja za kierownicą i ogólna ergonomia jest po prostu tragiczna.

W dodatku na 500 jest ogromna marża, to auto przez swój wygląd słabo traci na wartości. Za 15k kupisz zgruzowaną 500 z kończącym się sprzęgłem albo Pandę w dobrym stanie od działkowca które posłuży ci jeszcze 5 lat.
@Mirekzkolega: no to wtedy wymienia się rozrząd. Ale tak "na zapas", jeśli nie widać oznak, że taka wymiana będzie potrzebna, to w sumie po co? A jak widać, że rozrząd się już ma zamiar skończyć, to się szuka innego auta do kupienia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@KatpissNeverclean: Jak rozrząd strzeli to wtedy się nie wymienia rozrządu, tylko silnik. Nie zobaczysz że rozrząd może strzelić, kto Ci
@Bastet_A: Skoro nie masz powiedzmy "nieograniczonego" budżetu i tak szukasz w używanych to nie wiem po co zamykać się w jednym modelu. Szukaj aut o danych parametrach i po prostu oglądaj. Jak się nie znasz to warto wziąć jakiegoś mechanika ze sobą, bo niestety potem nie da się dochodzić swoich praw z handlarzem, co Ci sprzedał auto, które w ogóle nie powinno się znaleźć na drodze.