Wpis z mikrobloga

Planuję kupić swój pierwszy samochód, ale kompletnie się na tym nie znam.
Potrzebuję głównie czegoś do poruszania się po mieście. Póki co spodobały mi się 2 samochody. Mini Cooper i Fiat 500. Jeśli chodzi o mini Cooper to kolega mi odradzał, bo ponoć są drogie części.
Cena to tak do 16000, bo więcej nie mam i nie planuje wydać.
Jakieś propozycje? Może też jakieś konkretne? Szukam czegoś w okolicach #rzeszow
#samochody #motoryzacja
  • 55
@Bastet_A: z "przekonania" brałabym Mini, choć faktycznie - ceny części mogą być duże, bo to produkcja koncernu BMW. Zresztą - możesz sprawdzić ceny części eksloatacyjnych takich jak klocki i tarcze hamulcowe, amortyzatory, łączniki stabilizatora (z moich doświadczeń to najczęściej klęka w samochodach), no i oczywiście filtrów. Z "rozsądku" z dwóch przez Ciebie wymienionych, lepszy byłby Fiat. One też zresztą potrafią fajnie się prezentować. Części powinny być niższe. Dobra opcja to oczywiście
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Bastet_A: znajdź coś za 13, a 3000 zarezerwuj sobie na wymiany eksploatacyjne. To po pierwsze primo.
Po drugie, to poszerzyłbym kryteria odnośnie modelu. Lepiej znaleźć coś dobrym stanie technicznym niż konkretny model. Dobierz jeszcze tak ze dwa modele, które są w tej kategorii cenowej i szukaj aut. Weź sobie kogoś, kto przy oględzinach spojrzy na stan chłodnym i w miarę fachowym okiem.
@Mirekzkolega: mam już 3 samochód, w żadnym nie wymieniałam rozrządu po kupieniu. Co najwyżej olej i filtry. Jak było trzeba to tarcze i klocki. I nie były to auta za parę tysięcy (no oprócz pierwszego, on miał służyć do nauki jazdy XD). I tak jak moja historia udanych zakupów nic nie znaczy, tak i historia pechowego szwagra również nie.