Wpis z mikrobloga

Planuję kupić swój pierwszy samochód, ale kompletnie się na tym nie znam.
Potrzebuję głównie czegoś do poruszania się po mieście. Póki co spodobały mi się 2 samochody. Mini Cooper i Fiat 500. Jeśli chodzi o mini Cooper to kolega mi odradzał, bo ponoć są drogie części.
Cena to tak do 16000, bo więcej nie mam i nie planuje wydać.
Jakieś propozycje? Może też jakieś konkretne? Szukam czegoś w okolicach #rzeszow
#samochody #motoryzacja
  • 55
@crazy_blazer właśnie przesiadłem się na Corshe D 1,4 ecotec, 20 k, 170 k przebieg ale wersja poliftowa, 5 drzwiowa i z klimą. Sprowadzony z Niemiec, co ciekawe: nie bity, zero rdzy, alufelgi czarne, fabrycznie przyciemniane tylne szyby, zawieszenie z 20% zużycia wg stacji diagnostycznej, rozrząd, klocki i tarcze zmienione w maju zeszłego roku. Wszystko z papierami z niemieckiego ASO. Niby 20 k nie mało ale poza filtrami, płynami i rejestracją to tylko
@Bastet_A jeśli tyle masz max to bierz przez pół z budżetem na auto taka moja drobna rada. U mnie np jaja wyszły z turbina gdzie ostateczny koszt naprawy wyszedł 6k za sama tylko turbinę bo się okazało że 2 razy trzeba było montować i rozbierać silnik bo jeden magik lepszy od drugiego montuje, każdy byle szybko i na #!$%@?.

A no i takich akcji będziesz miała właśnie najwięcej na początku także szykuj
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Voltaire: elegancko mirek. kup sobie opcom z ali za 50 zł, możesz odblokować sporo funkcji za które płaciło się dodatkowo w salonie. automatyczne włączanie świateł, odsuwanie szyby z pilota o wiele innych
@crazy_blazer: Mam to, migacze co mrugają 3 razy albo stale, włączanie wycieraczki tylnej razem ze wstecznym gdzy się ma przednie włączone, światła do jazdy dziennej się same włączają, w sensie fabryczne. Jest też otwieranie na jeden klik drzwi tylko od kierowcy a na 2 wszystkich, po 2 kliku zapalają się światła mijania i oświetlają drogę do auta, można włączyć że po ruszeniu wszystkie zamki się zamykają, przydatne jak się ma dzieciaki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bastet_A: jak masz 16k to nie stać cie na mini coopera znaczy pewnie cos kupisz ale uwierz mi to nie jest auto budżetowe naprawa tego jest bardzo #!$%@? a czesci to swoja drogą. Sam teraz #!$%@? twingo ii z silnikiem 1.2 bardzo popularny silnik ciezki do #!$%@? auto małe i miejskie. Jeździłem jeszcze aveo przyzwoite małe autko i kia rio(wszystko z 1.2). Generalnie raczej szukaj auta po cenie i sprawdzaj jaka