Wpis z mikrobloga

Może ktoś ma podobny dylemat i opowie o swoich spostrzeżeniach.

Mam do spłaty jeszcze 95k kredytu hipotecznego, obecna rata 700 zł. Czasy są jakie są, więc nie chcę trzymać oszczędności. Do wyboru mam dwie opcje:
1. Spłacić cały aktualny kredyt
2. Kupić mieszkanie pod wynajem, ale do tego będę potrzebował kolejnego kredytu około 120k.

#nieruchomosci #kredythipoteczny #wynajem #stopyprocentowe #wibor #mieszkanie #inwestycje

Co wydaje się lepszą opcją?

  • Spłacić aktualny kredyt. 75.6% (127)
  • Dobrać 120k na mieszkanie pod wynajem. 24.4% (41)

Oddanych głosów: 168

  • 9
@Piotrek6312: to zalezy

najwazniejsze jest nie to co napisales, tylko czego nie napisales
ile to jest 700zl dla Ciebie ?
ile ci zostaje, ile ci zostanie jak stopy beda na poziomie 6-7procent
ile bedzie dochodu z drugiego mieszkania, w jakim miescie to mieszkanie (sa lokacje typu trojmiasto ze up up a sa takie jak hmm kielce czy szczecin (strzelam) ze sie wyludnia, ceny leca w dol)

jest rozwiazanie trzecie tak w
@deni28s: 700 zł jest dla mnie mało zauważalną kwotą. Przy WIBOR 3m 7% moja aktualna rata będzie na poziomie niespełna 900 zł, nadal będzie to dla mnie rata do zaakceptowania. Rata na drugim mieszkaniu wyniesie ponad 1000 zł, prz WIBOR 7%. Z dwóch mieszkań mam wówczas w sumie około 290k samych odsetek do spłaty.
Miasto 100k mieszkańców, dochód z mieszkania szacuję na około 1200 zł.
@kaaban: Wiem, ale nie mam na to ani czasu ani pojęcia ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Piotrek6312: To idź do doradcy inwestycyjnego, ale takiego certyfikowanego. Jak ci się nie chce to spłać kredyt. "Inwestycja" w mieszkanie w obecnych warunkach to delikatnie mówiąc średni pomysł.