Wpis z mikrobloga

żeby reforma polskiej armii była skuteczna, żeby ta nowa armia miała wysokie morale i nie była kolejną pisowską maszynką do defraudacji publicznych pieniędzy trzeba zrobić tylko jedna jedyną rzecz:


Poważnie. Oni się na tym znają, w kilka lat do spóły z brytolami wyszkolili Ukraincow z niezorganizowanej biednej piechoty na dobrze zorganizowana armię w skali Europejskiej, wiedzą jak to zrobić.
A pisowcy #!$%@?? A pisowcy to niech zamówią wociakom mobilne ołtarze i nowe sorty, do tego się nadają, choć i Wot dobrze by było żeby od czasu do czasu szkolili ludzie z NATO, bo sam pomysł na Wot był dobry, gorzej z wykonaniem.

Żadnych starych trepow i betonów, sierot po LWP, żadnych pisowców i ich narodowych programów imienia Lecha Marii, Jana Pawła II i dzieciątka Jezus.
Jak zawsze byłem za suwerennością działań władz polskich, tak widzę że w obecnej sytuacji 100% lepszym rozwiązaniem będzie jak w tym przypadku zrobią to za nas nasi sojusznicy z NATO.

#wojna #ukraina #wojsko #niepopularnaopinia
  • 73
@trooj4n ale ja nie wątpię w polska myśl technologiczna i w to że nasi potrafią w sprzęt wojenny. Wątpię natomiast w to czy decydenci są w stanie wyczuć to co armii jest potrzebne i zamówić u tych polskich inżynierów to co jest nam potrzebne.

Dlatego napisałem żeby się tak nie spuszczać nad Amerykanami, bo oni zawsze przede wszystkim będą patrzyli na własny interes, dopiero w dalszej kolejności na nasze interesy
@trooj4n: mamy warunki, mamy fabryki, mamy zdolnych inżynierów i myśl techniczna, ale mamy też u władzy ludzi którym najlepiej idzie robić przekręty, wiem obawiamy się ze i w przypadku polskiej armii ręka będzie ich swierzbic żeby defraudowac pieniądze z budżetu i wydawać na idiotyzmy typu mobilne ołtarze. Chodzi o sam aspekt organizacji i szkolenia oficerów oraz taktyki, sprzęt Polacy niech rozwijają dalej, czasem coś dobrego z tego wychodzi.

A jak jesteś