Wpis z mikrobloga

żeby reforma polskiej armii była skuteczna, żeby ta nowa armia miała wysokie morale i nie była kolejną pisowską maszynką do defraudacji publicznych pieniędzy trzeba zrobić tylko jedna jedyną rzecz:


Poważnie. Oni się na tym znają, w kilka lat do spóły z brytolami wyszkolili Ukraincow z niezorganizowanej biednej piechoty na dobrze zorganizowana armię w skali Europejskiej, wiedzą jak to zrobić.
A pisowcy #!$%@?? A pisowcy to niech zamówią wociakom mobilne ołtarze i nowe sorty, do tego się nadają, choć i Wot dobrze by było żeby od czasu do czasu szkolili ludzie z NATO, bo sam pomysł na Wot był dobry, gorzej z wykonaniem.

Żadnych starych trepow i betonów, sierot po LWP, żadnych pisowców i ich narodowych programów imienia Lecha Marii, Jana Pawła II i dzieciątka Jezus.
Jak zawsze byłem za suwerennością działań władz polskich, tak widzę że w obecnej sytuacji 100% lepszym rozwiązaniem będzie jak w tym przypadku zrobią to za nas nasi sojusznicy z NATO.

#wojna #ukraina #wojsko #niepopularnaopinia
  • 73
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zxc21: Niestety, o tym własnie piszę. Nie mam wiedzy jak to wygląda w firmach zbrojeniowych na terenie kraju, ale mieszkam całkiem niedaleko jednej z największych firm produkujących energie w naszym kraju, znam ludzi którzy tam pracują i mam rozeznanie co ze spółkami skarbu państwa robi ten pasożyt którego w telewizji nazywają Zjednoczoną Prawicą. Karuzela stołków, wymiana kadry i rad nadzorczych co pół roku, najdalej rok, ciche wojny między ludźmi Macierewicza
  • Odpowiedz
@Heroina340: nie trzeba oddawać całego wojska pod szkolenie. Wystarczy, że wyślemy kadrę "dydaktyczną", która nauczy się szkolić na wzór amerykański. I wilk syty i owca cała.
  • Odpowiedz
@Heroina340: w rzeczy samej, odkąd tę spółkę przejęła dobra zmiana straciła ogromne zasoby, kiedyś tworzyła sprzęty ochronne dla całej europy, dzisiaj już tylko dla polski. I to jest przykład anegdotyczny, bo jeżeli wziąłem jakąś jedną z wielu fabryk to jak źle musi być w pozostałych
  • Odpowiedz
@Haramb3: A twoim zdaniem nie jesteśmy? Coś masz na poparcie swoich argumentów oprócz swoich urojeń?

Wiesz o tym, że Polska jako jeden z tylko kilku krajów NATO ma swój stały komponent sił bardzo szybkiego reagowania NATO? Że jesteśmy częścią sił szybkiego reagowania? Że dowodziliśmy przez rok NATOwską szpicą? Że polski generał jest zastępcą dowódcy amerykańskiej dywizji w Europie?
  • Odpowiedz
amerykanie chca dobrze tylko dla siebie

@trooj4n: Owszem. Ale nawet jeśliby uszczknęli, to wciąż zwykłym Polakom zostałoby więcej, niż jakby środkami dysponowali pisowcy, ha tfu, decydenci.
  • Odpowiedz
@Haramb3: Tak, @antyfoliarz: ma rację i ja się z nim w dużej mierze zgadzam, choć nie lubię gdy ktoś wyzywa mnie od debili nie znając mnie... ale to wykop, trzeba się przyzwyczaić( ͡° ͜ʖ ͡°)

@antyfoliarz: widzę po twoich wcześniejszych komentarzach że masz dużo lepsze rozeznanie od typowego wykopka więc prostuj wszelkie bzdury które piszemy, ale bez wjazdów ad personam, bo to do #!$%@? prowadzi a nie do rozwiązania problemów i konstruktywności. Pisząc ten post absolutnie nie chciałem uderzać w ludzi którzy w tym kraju ciągną Armię do przodu i przeprowadzają korzystne zmiany.

Po prostu jak każdy człowiek któremu leży na sercu pokój i dobro tego skrawka ziemi na którym przyszło się na świat, mam obawy gdy widzę jak do zarządzania tym ważnym działem budżetu jakim jest obronność biorą się #!$%@? politycy, nieważne czy z pisu, platformy, lewicy czy innego #!$%@?.
Sam widzisz co się dzieje w spółkach skarbu państwa, jak rządzący wymyślają kolejne "misie na miarę naszych możliwości", wiec nie dziw się proszę że gdy ludzie słyszą z ust Morawieckiego czy kaczora że teraz będziemy modernizować armie i zwiększać nakłady budżetowe na nią to nagle podatnikom zapala się czerwona
  • Odpowiedz