Wpis z mikrobloga

żeby reforma polskiej armii była skuteczna, żeby ta nowa armia miała wysokie morale i nie była kolejną pisowską maszynką do defraudacji publicznych pieniędzy trzeba zrobić tylko jedna jedyną rzecz:


Poważnie. Oni się na tym znają, w kilka lat do spóły z brytolami wyszkolili Ukraincow z niezorganizowanej biednej piechoty na dobrze zorganizowana armię w skali Europejskiej, wiedzą jak to zrobić.
A pisowcy #!$%@?? A pisowcy to niech zamówią wociakom mobilne ołtarze i nowe sorty, do tego się nadają, choć i Wot dobrze by było żeby od czasu do czasu szkolili ludzie z NATO, bo sam pomysł na Wot był dobry, gorzej z wykonaniem.

Żadnych starych trepow i betonów, sierot po LWP, żadnych pisowców i ich narodowych programów imienia Lecha Marii, Jana Pawła II i dzieciątka Jezus.
Jak zawsze byłem za suwerennością działań władz polskich, tak widzę że w obecnej sytuacji 100% lepszym rozwiązaniem będzie jak w tym przypadku zrobią to za nas nasi sojusznicy z NATO.

#wojna #ukraina #wojsko #niepopularnaopinia
  • 73
  • Odpowiedz
nie wierzycie w polska mysl techniczna, mamy fabryki do produkcji sprzetu wojskowego i madrych inzynierow, dajcie im pracowac


@trooj4n: Nie wierzymy w efektywne zarządzanie przez ludzi, którym zależy tylko na wciśnięciu swojej rodziny i znajomych na stanowiska, a potem wyciąganie kasy z systemu.

Popatrz, jak to się skończyło w POTĘŻNEJ Rosji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Heroina340: ale przecież Polacy się szkolą od Amerykanów od kiedy weszliśmy do NATO.
Wszystkie misje i szkoleniowcy to nauka prawie od podstaw od Amerykanów, na dodatek część rzeczy związanych z Polską od braci zza oceanu się nie da nauczyć bo nie operowali w takich terenach, nie mierzyli się z naszym wschodnim somsiadem z takiej odległości jak my.

Najgorsze w Polskiej armii to ten beton u góry i nasza kasta polityków która doprowadza do tego wszystkiego. Myślę że mielibyśmy znacznie lepszą armię gdyby po prostu u kierownictwa znaleźli się właściwi ludzie i to nie tylko tak w armii jest, mamy dosyć fajny kraj w którym już od najniższych szczebli w przedsiębiorstwach zatrudnia się po znajomości albo lizodupów dzięki którym to wszystk oledwo kuleje zamiast chodzić jak w naoliwionej
  • Odpowiedz
Decyzje mają podejmować ludzie którzy się na tym znają a pracować mają inżynierowie


@pan-bartolomeu-dias: 100% racji, ja to wiem i rozumiem! Dlatego we wcześniejszej odpowiedzi innemu mireczkowi przytoczyłem przykład mesko i tego co się tam dzieje. Odkąd do zarządzania spółka wzięli się się pisowcy, a firmy zarządzanej przez kilka lat przez jedną osobę która się na tym zna, zrobili kolejna kopalnie odpraw i premii, w której od 2017 zarządzało już
  • Odpowiedz
@skitarii: o czym ty pieprzysz, NATO to pakt obronny widzisz żeby Polacy teraz wykrwawiali się na Ukrainie? Nikt tu nie mówi o sterowaniu Wojskiem Polskim i wysyłaniu go na wojny, tylko o systemie szkoleniowym i modernizacjach, żeby nasz armia była gotowa do obrony polski i krajów NATO, a nie liczyła na pomoc sojuszu w razie wu.
  • Odpowiedz
: o czym ty pieprzysz, NATO to pakt obronny widzisz żeby Polacy teraz wykrwawiali się na Ukrainie? Nikt tu nie mówi o sterowaniu Wojskiem Polskim i wysyłaniu go na wojny, tylko o systemie szkoleniowym i modernizacjach, żeby nasz armia była gotowa do obrony polski i krajów NATO, a nie liczyła na pomoc sojuszu w razie wu.


@Heroina340: i ty myślisz, że USA będzie się w to bawić i rozdawać innym
  • Odpowiedz
Najpierw to trzeba odsunąć PiS od władzy, żeby nie oni to organizowali.


@dr3vil: w obecnej sytuacji obawiam się że będzie to bardzo trudne, a nawet jak się uda to po nich przyjdą następni przekreciarze.
  • Odpowiedz
Jesteś jeszcze głupszy od pisiorów, jeśli chcesz dać pieniądze na reformę Polskiej armii w obce ręce xD. Głupot odnośnie stanu polskiej zbrojeniówki to nawet nie skomentuje bo szkoda słów.

i nie była kolejną pisowską maszynką

za czasów poprzednich rządów to nie trzeba było rozwijać armii?. Mieliśmy na to tyle lat ale to wszystko wina tych pisiorów xD


@wellwellwell: nigdzie nie powiedziałem że jestem #!$%@? ekspertem od armii, nie mam o
  • Odpowiedz
@SargonofAkkad: widzę że rozumiesz o co mi chodzi, też myślałem o przykładzie afganczykow, gdzie usa zbudowała armię od zera, a mimo to rozpierzchła się po kilku tygodniach natarcia talibów... Ale tam jest zupełnie inna mentalność i kultura, to zupełnie nie jest do porównania z naszą sytuacja, Ukraina jest.

I właśnie po afganskiej klapie zwatpilem w system taktyki i szkolenia NATO... Aż przyszedł 24 luty 2022 i okazało się że NATO
  • Odpowiedz
@skitarii: XD wolę więc wydać siano na "cenne know-how" od Amerykanów, niż czekać aż pisowcy zrobia z Wojska Polskiego narodową armię imienia Lecha i Marii Kaczyńskich i świętej Maryji, do tego zrobią to na modłę ruską, którą właśnie widzimy na frontach ukraińskich.

  • Odpowiedz
@skitarii: Przecież amerykanie i tak nas wysyłali bez tego, do Iraku, do Afganu...

Nie zrozum mnie źle, nie chce tracić suwerenności i "decydującego głosu" w naszej sprawie. Chodzi mi o to że jesteśmy w pakcie obronnym NATO, w największym i najsilniejszym pakcie obronnym w historii świata. A Stany Zjednoczone są wiodącym członkiem i filarem tego sojuszu, potem Turcja, Francja i UK. To są filary i siła tego sojuszu, reszta to członkowie którzy bardziej liczą na tych silniejszych i oglądają się na nich. I chcąc być silnym i zorganizowanym z strukturze tego sojuszu musimy czerpać wzorce od tych najsilniejszych, musimy dążyć do tego żeby nasze uzbrojenie, wyposażenie, struktury i siły były kompatybilne z sojuszem. I chwała za to że to cały czas powoli ale idzie w tym kierunku, nawet te misje na których byli nasi żołnierze to też sygnał tego że jesteśmy w strukturach, to cenne doświadczenie operacyjne dla naszych czołowych wojsk. Jesteśmy w tym sojuszu i chwała bogu, ale musimy oprócz korzyści poczuwać się do obowiązków z tym związanych.

Jeden mirek wcześniej ( @Silvervend: ) pisał o armii UE i że na tym powinniśmy opierać i do tego dążyć, ja generalnie nie jestem przeciw samej idei takiej armii, ale boję się że to jeszcze nie ten etap integracji w Unii, pokazuje to dobitnie aktualna sytuacja, gdzie stara unia ma inne interesy i zupełnie inne postrzeganie Rosji niż kraje nowej unii, szczególnie My, państwa Bałtyckie i Rumunia.
My wiemy co to ruski but na gardle, oni nie. Oni sprawiają wrażenie że ta wojna to przejściowy etap, że Ukraina pójdzie na ustępstwa, podpisze pokój i sytuacja się unormuje, a za 2-3 lata będzie można znów na luzie handlować z ruskimi. W tym przypadku to kraje
  • Odpowiedz