Wpis z mikrobloga

@Kernydz: Całe ANW to jedna wielka pomyłka.

- Jego koncepcje co do armii i struktury, zastąpienie zmecha i sił pancernych lekką piechotą z dronami. Gdzie obecnie to właśnie siły pancerne/zmech/artyleria po stronie ukrainy zadaje najwieksze zniszczenie ruskim, a lekka piechota jest uzupełnieniem

- Małe zawodowe wojsko. Jeśli za małe uznamy 300k to tak tu sie można zgodzić. Ale obecnie Ukrańcy operują 250-300k regularnym wojskiem + kilkadziesiat tysięcy ichniejszego WOTa. Mieli szczęście
a czemu właściwie się z niego śmiejecie? jesteście w stanie pokazać gdzie się mylił?


@Kernydz: Panie. Sroluje se wypok i co chwile jakies memy, jakies odniesienia do kolesia a ja nawet nie wiem kto to.
Co robil i co Zrobil ze teraz tak po nim jada. I teraz patrz jaki ja mam mindfuck :P
@Kernydz: Zobacz czy ktoś z wojskowych/ekspertów ds. bezpieczeństwa traktuje poważnie jego ANW. Cała jego koncepcja została po pierwsze olana (nie bez przyczyny i słusznie), a obecnie sytuacja na Ukrainie praktycznie ora tą koncepcję z ziemią. Kwestie tego że NATO nie przyjdzie z pomocą co powtarza jak mantrę, to naprawde nie ma co komentować. Ukraina nie jest w NATO a całe NATO jej pomaga wszystkim co może co jednocześnie nie eskaluje konfliktu
- Jego koncepcje co do armii i struktury, zastąpienie zmecha i sił pancernych lekką piechotą z dronami. Gdzie obecnie to właśnie siły pancerne/zmech/artyleria po stronie ukrainy zadaje najwieksze zniszczenie ruskim, a lekka piechota jest uzupełnieniem


@RobotKuchenny9000: gdzie masz zastąpienie zmecha i sił pancernych dronami? W koncepcji ANW masz 4 dywizje pancerne/zmechanizowane tak jak teraz + brygada zmech obrony wybrzeża. Za lekką piechotę miałyby robić 2 brygady+ elementy WOT+ SOF, czyli uzupełnienie.
Wszystkie twoje zarzuty to bzdura wyssana z palca nie odnoszaca sie do ANW, tylko jakichś urojeń, nie wstyd pisać takie rzeczy?


@selflessness: zauwazylem ciekawy trend, otoz wlasnie 90% negatywnych komentarzy o bartosiaku to cos takiego. Wyssane z dupy sprawy, o ktorych on nigdy nie mowil, przekrecanie jego slow pod wlasna narracje. Ktos tu chce naprawde ostro #!$%@? bartosiakowi. Tylko pytanie kto
Zobacz czy ktoś z wojskowych/ekspertów ds. bezpieczeństwa traktuje poważnie jego ANW.


@RobotKuchenny9000: w Polsce Koziej, Komornicki, Dachowicz, Siemoniak, do tego wiele debat w SG i DKWS

W Stanach Weichert, Karber, Mitchell, Hodges, koncepcja została zaprezentowana dla Heritage Foundation, Center for Naval Analyses, Us Army War College, Office of net Assesment, Potomac Foundation i coś jeszcze, ale wypadło mi z głowy
@RobotKuchenny9000: a jeszcze DoD SMA, ale na pewno coś jeszcze

@kfiatek_na_parapecie: ObronaPRO to bardzo toksyczne miejsce w polskim internecie, siedlisko zazdrośników, gdzie z jednej strony masz specjalistów w wąskich dziedzinach, ale z widzeniem tunelowym i brakiem umiejętności widzenia szerszej perspektywy, a o myśleniu na poziomie strategicznym to już nie wspomnę.

Poza tym normalne jest to, że najbardziej atakowany będzie ten kto nadaje ton debacie. Jak kaczor ogłaszał 300 tysięczną armię,
@RobotKuchenny9000: Nie przesadzałbym. Moim skromnym zdaniem Bartosiak nie jest ani wybitnie dobry, ani wybitnie zły. W kwestiach wojskowości (ANW) niestety ekspertem nie jest i nie wyciąga wniosków, nawet z tego konfliktu. Teraz niby się coś rakiem z ANW wycofuje, ale dalej trzyma się wersji, że ten model by pasował kiedy ewidentnie widać, że to stare dobre tanki i piechota zmechanizowana przesuwają front to w jedną, to w drugą stronę. Moim zdaniem