Wpis z mikrobloga

  • 1890
Hej Mirki. Mamy 45 osób w tym 21 dzieci w wieku od kilku miesięcy do kilkunastu lat w hotelu Vinci w Modlniczce koło Krakowa. Potrzebna żywności (mięso, przetwory mleczne), warzywa i napoje już załatwiliśmy. Sam jestem w tym momencie w Norwegii, ciężko mi coś koordynować. Może ma ktoś kogoś znajomego w zakładach mięsnych lub przetwórstwa mlecznego kto chciałby pomóc?
#pomoc #ukraina #krakow #wojna #uchodzcy
  • 80
@katona: przecież dostaniecie 45*40 dziennie więc bez problemu wam wystarczy i jeszcze na tym zarobicie, przy zakupach grupowych zejdziecie do 25zł dziennie kosztu więc zostanie 45*15 zysku na czysto dziennie co daje 20000zł miesięcznie zysku
@katona: a ja zapytam tak zupełnie bez zgryzoty, serio z ciekawości- jako osoba, która jest w tym bezpośrednio wiesz jak jest. Ja akurat nie brałam nikogo do siebie tylko wybrałam inne formy, więc nie wiem.
W sumie to wiadomo, że lokum i pierwsze dni wymagają bezwzględnej pomocy, bo trudno w szoku załatwić tyle rzeczy w obcym kraju, a mieszkanie to duży wydatek.
A co z np. właśnie zakupami po powiedzmy tygodniu-
@katona: @Xamox: @akwajuk21: @citizen: @getin: @arekrob: @FaterAnona: @kajka666: @onpanopticon: @Nester86: @DariuszP: @camelowski: @mrvertigo: @hellyea:

Info dla wszystkich: W Krakowie na Reymonta 3, na stadionie, na okazanie paszportu z datą 24 luty (może być jedna osoba np. matka z paszportami dzieci) dostaniesz wszystkie (większość) potrzebnych rzeczy łącznie z żywnością, ubraniami, środkami czystości etc.. Widziałem nawet foteliki dla dzieci i
Gdzie trafiają te miliardy na pomoc humanitarną skoro trzeba jedzenie załatwiać na własną rękę?


@citizen myślisz, że ci wyżej postawieni w "pomocy humanitarnej" pracują za darmo? Afryka jest idealnym przykładem jak działa "pomoc humanitarna". Wiesz jak się mówi na Afrykę? Wysypisko śmieci dla całego świata! Tam trafia wszytko co ludziom jest niepotrzebne: stare sprzęty AGD/RTV, przeterminowane leki i tysiące ton śmieci których nie opłaca się recyklingować. A wiesz jak działają firmy które
@katona: Vinci to fajny hotel. Spałem tam kilkadziesiąt razy w super warunkach i z dobrym śniadaniem mając świetną cenę w last minute jak jeździłem w delegacje do KBP.

Daj numer konta jakiegoś to przeleje parę złotych w ciemno.