Wpis z mikrobloga

  • 1890
Hej Mirki. Mamy 45 osób w tym 21 dzieci w wieku od kilku miesięcy do kilkunastu lat w hotelu Vinci w Modlniczce koło Krakowa. Potrzebna żywności (mięso, przetwory mleczne), warzywa i napoje już załatwiliśmy. Sam jestem w tym momencie w Norwegii, ciężko mi coś koordynować. Może ma ktoś kogoś znajomego w zakładach mięsnych lub przetwórstwa mlecznego kto chciałby pomóc?
#pomoc #ukraina #krakow #wojna #uchodzcy
  • 80
Gdzie trafiają te miliardy na pomoc humanitarną skoro trzeba jedzenie załatwiać na własną rękę?


@citizen myślisz, że ci wyżej postawieni w "pomocy humanitarnej" pracują za darmo? Afryka jest idealnym przykładem jak działa "pomoc humanitarna". Wiesz jak się mówi na Afrykę? Wysypisko śmieci dla całego świata! Tam trafia wszytko co ludziom jest niepotrzebne: stare sprzęty AGD/RTV, przeterminowane leki i tysiące ton śmieci których nie opłaca się recyklingować. A wiesz jak działają firmy które
@katona: Vinci to fajny hotel. Spałem tam kilkadziesiąt razy w super warunkach i z dobrym śniadaniem mając świetną cenę w last minute jak jeździłem w delegacje do KBP.

Daj numer konta jakiegoś to przeleje parę złotych w ciemno.
Mamy 45 osób w tym 21 dzieci w wieku od kilku miesięcy do kilkunastu lat w hotelu Vinci w Modlniczce koło Krakowa. Potrzebna żywności


@katona: Taki protip na przyszłość, z przyjmowaniem uchodźców jest tak jak z rozkładaniem namiotu i piciem, najpierw się organizuje dla nich jedzenie a potem przyjmuje więc są 2 opcje albo tego nie ogarniasz albo jesteś tak pazerny na rządową dopłatę że jeszcze mamy ci zapłacić za jedzenie
@Masson: A ty jesteś praktykiem czy teoretykiem?

Może w ogóle zablokować granicę, wygnać ten milion przyjętych ludzi i poczekać aż Pinokio klepnie pakiet pomocowy? Przynajmniej w TVP mówili, ze pakiet pomocowy bedzie przecieć prawda?
Może w ogóle zablokować granicę,


@kobrys13: Ciągle lepsze rozwiązanie niż wpuszczenie jak leci miliona ludzi bez żadnej weryfikacji i planu na ich zagospodarowanie w środku pandemii podobno strasznego wirusa i ciężkim kryzysie gospodarczym.
@Masson: Ja jestem wolontariuszem. Miejsca w tym hotelu znaleźliśmy jak te osoby były już w Polsce. Dziękuje za dobrą rade, ale kolej rzeczy zmusiła nas do szukania najpierw noclegów, a potem wyżywienia. A z tymi 40zł dziennie o których specjaliści sie tu tak rozpisują, to jak mi wiadomo dopiero dzisiaj sprawa była w sejmie. Nie wiadomo kiedy pomoc będzie. Jest jeszcze w drugim hotelu w Modlniczce w "Witku" grupa dzieciaków w
Ciągle lepsze rozwiązanie niż wpuszczenie jak leci miliona ludzi bez żadnej weryfikacji i planu na ich zagospodarowanie w środku pandemii podobno strasznego wirusa i ciężkim kryzysie gospodarczym.


@Masson: Ale nikt cię do niczego nie zmusza, śmiem sądzić, że twój jedyny wkład w pomoc to rady na poziomie twojego 'protipa'...
@katona: Tu Poznań. Oferuję dowóz dużym busem, oczywiście darmowy. Niestety nie mam takich zasięgów aby zebrać dary ale pomogę jak wyżej.

PS. Proszę napisz do mnie na PW bo pracuje w dużej firmie + spróbuję po znajomych coś pozbierać.
@katona powinnaś usunąć komentarze tych wszystkich debili. Nie wygląda w twoim wpisie jakbyś prosił o opinie debili, tylko o pomoc. A te głupki tylko jęczą i jad im się z mordy wylewa.