Wpis z mikrobloga

@TomoNebunu: Niektórzy tutaj szydzą z takiej chłodnej narracji i nazywają nas ruskami. Mnie nie ruszają matki z dziećmi na granicy serio takie osoby to są na całym świecie wojna i bieda jest codziennie. Masa ludzi w Polsce bieduje nie muszę sięgać po jakies argumenty typu afryka. Martwię się o swoich przede wszystkim. Póki choć jeden polak nie żyje godnie to średnio mnie obchodzą ludzie innej narodowości.
@TomoNebunu: problem jest w tym że się krytykuje "Ukraińca" a nie człowieka. Co sprawia, że w głowie ludzi się rodzi jakiś błędny krzywdzacy stereotyp na temat każdego kolejnego Ukraińca. Dlatego ludzi powinno się oceniać jednostkowo. Nie musisz mówić że jakiś Ukrainiec coś zrobił, można powiedzieć że ktoś.
@TomoNebunu bo ludzie u nas w kraju to w większości ameby 20IQ które zamiast chłodnej kalkulacji idą wyłącznie za emocjami, a później będzie "ja nie wiedział, ja chciał dobrze" jak zawsze i koło historii tego kraju się zatoczy ponownie. Mam wrażenie patrząc na ostatnie dni tj. flag ukrów więcej niż Polskich, branie ich w obronę i stawianie jako skarbu narodowego, wychwalanie pod niebiosa Zelenskiego jako kolejnego cudu świata, ideału faceta i tak
Za niedługo za skrytykowanie ukraińca w Polsce będziesz wysyłany do łagru xD


@TomoNebunu: tak jak 2 lata temu za podważanie sensu obostrzeń losowanych przez rząd XD

zadaj chociażby logiczne pytanie które nie wpisuje się w telewizyjną narrację to cię zlinczują.

- np co za pół roku stanie się z tymi ukrainkami z dziećmi przygarniętymi do prywatnych domów?
- albo czy dla mojego dziecka wystarczy miejsca w przedszkolu jak zaczną preferencyjnie przyjmować
Za niedługo za skrytykowanie ukraińca w Polsce będziesz wysyłany do łagru xD Polacy jak zwykle przechodzą ze skrajności w skrajność


@TomoNebunu: To krytykuj człowieka a nie Ukraińca.
Jak Polak coś zrobi to też krzyczysz 'Polaku niemyty #!$%@?łeś auto na zakręcie!'?
Czyli przy krytyce osób po prostu nie zwracaj uwagi na narodowość. Generalnie to nie jest złe ale przez kilka pierwszych tygodni wojny warto się od tego powstrzymać żeby nie nakręcać jakiejś
@masz_fajne_donice tylko to nie jest krytyka Ukraińców, bo oni robią to co powinni i to co sam na ich miejscu bym zrobił, tylko rządu polskiego który znowu na kolana padł i chce wszystko Ukrainie oddać, bez umiaru czy planu, w ramach "przyjaźni", nie mówiąc już o rozdmuchany socjalu dla uchodźców. Btw podobno w tej nowej ustawie o ochronie państwa polskiego jest zapis o penalizacji krytyki działań państwa na rzecz bezpieczeństwa, czyli w
@fuechsinn: jak kogoś definiujesz jako członka grupy to zadaj sobie pytanie czy to że ktoś jest np. Polakiem ma jakiś związek z tym że np. nielegalnie poluje na niedźwiedzie w Arktyce. Raczej nie. Tak samo jak głupie byłyby artykuły medialne "Wpadła pod pociąg i zginęła na miejscu. Była niezaszczepiona"
Nie wiem czy mówisz to sarkastycznie czy serio ale to jest prawda. Zobaczycie ze oni tu zostaną i za pare lat będzie mniejszość ukraińska się pchać do sejmu bo będą mieć u nas miliony obywateli. Trzeba będzie się pytać Ukraińców czy możemy coś zrobić we własnym kraju.


@PancakeV: Zupełnie niesarkastycznie, niestety.