Wpis z mikrobloga

Wy rozumiecie ze powinnismy sie trzymac lekko z tylu w tym calym konflikcie? Wiem ze zaraz beda wyzwiska, minusy i co tam chcecie ale to nie jest moja opinia tylko ekspertow ktorzy juz w zeszlym roku mowili o tym. Jak idziecie do szkoly i ktos was klepie po ryju to podchodzicie do typa ze mu zrobicie #!$%@?? To sie dla nas zle skonczy. Nie jestesmy mocnym panstwem militarnie. Nic nie da zaklinanie rzeczywistosci. Faktycznie sankcje nalozone przez zachod na Rosje sa destrukcyjne i zrobia z nich mielonke, ale polska za bardzo chce byc z przodu. Odbije sie nam to czkawką.

W dodatku tak się podnieciliście tym rublem a zobaczcie co się dzieje ze złotówką. Ludzie tu byli minusowani jak pisali że złotówka dostanie po dupie w tym konflikcie. Trzeba na każdy aspekt patrzeć wielowymiarowo, a nie tylko łykać populistyczne slogany. Wiadomo - Rosję trzeba orać ale Polska nie może grać pierwszych skrzypiec.

#ukraina #wojna #bekazpisu
  • 22
@bumbp: Ja się zgadzam, w ogóle to nie rozumiem
Tych sankcji, przecież to zwykli Rosjanie dostają po dupie.

Nie wiem o co chodzi w tym szeroko zakrojonym konflikcie ale boje się ze to źle się skończy. Przecież to jest #!$%@? Rosja.

Ktokolwiek kto ma jakiekolwiek pojęcie historyczne wie ze Polska była polem bitwy większych mocarstw hmm ZAWSZE. Ja się szykuje na najgorsze; na życie na wsi i sadzenie kartofli w wielkiej
@bumbp: No i jest tak, jak mówisz, Polska nie robi niczego, co by nie było ustalane z resztą NATO i UE. Co do konsekwencji gospodarczych - tutaj nic nowego nie wymyślimy i trzeba omówić wsparcie z Komisją Europejską dla nas. Na razie to działania PiSu blokuja możliwość uruchomienia KPO.
@RandomowyMetal: Szczekanie i wygrażanie, gdzie nasza armia liczy 10x mniej niż w 39 ( o dziwo tyle samo generałów) jest najlepszym rozwiązaniem. Po prostu rząd pisu stara się ta wojna przykryć swoje nieudolstwo.
@RandomowyMetal:

wcale a wcale nie bylibyśmy pierwsi w kolejce zaraz po UA.

Jakbym miał obstawiać, to raczej kraje bałtyckie, ze wskazaniem na Łotwę, której zajęcie odcięłoby od granic NATO również Estonię.
Co oczywiście prowadzi do tych samych konkluzji; atak na któregokolwiek członka Paktu jest tożsamy z atakiem na Polskę.
czytaj ze zrozumieniem bo obudzisz się z ręka w nocniku. Nie powinnismy podejmować inicjatywy. Szczekać nie ma sensu.


@bumbp: to ucz się już rosyjskiego, Rosja dostała w języku który rozumie, że dostanie po łbie jak podniesie rękę na kraj NATO

Szczekanie i wygrażanie, gdzie nasza armia liczy 10x mniej niż w 39


@moniek9: przy czym jesteśmy w najmocniejszym sojuszu wojskowym na świecie, sojuszu który militarnie miażdży dowolne państwo na świecie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bumbp: w konflikcie nie powinniśmy grać pierwszych skrzypiec ale bierność to obecnie też jest porażka polityczna. Teraz jest takie otwarcie do przetasowań politycznych, jakiego jeszcze nie mieliśmy nigdy.
Można dać klapsa Niemcom, jako że byli polityczną dziwka Rosji. Można wejść w układ z Chinami, jako że Rosja teraz stanie się ich dziwką, zaś Chiny siądą na Rosji niczym kleszcz. Można by trochę podessać dla nas, tym bardziej że to co odjaniepawla