Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@GratisLPG: nie jestem trollem ale #!$%@? juz nie przesadzajmy z ta pomoca. Wszystko ttzeba robic znumiarem zeby nie #!$%@? gospodarki
#!$%@? to teraz jest jakies kombo.
  • Odpowiedz
owszem, teraz mamy najazd uchodźców, ale bierzcie pod uwagę, że jak to sie juz przepraszam za brzydkie wyrażenie "przemieli", to wielu, wielu z nich, tu zostanie na stałe.
Dla nas to jest KORZYŚĆ!!!.
To jest napływ w dużej mierze młodych płodnych ludzi NA DOROBKU!
To jest silny zastrzyk
konsumentów i przyszłych obywateli_ dla Polski. Olbrzymia siła nabywcza i masa rąk do pracy w niedługiej przyszłości.

A to sa ludzie, którzy szybko się wtopią w nasze społeczeństwo bo jesteśmy bardzo podobni, nie ma dużych różnic ani kulturalnych ani wizualnych, praktycznie nie ma bariery językowej, bo Ukrańcy błyskawicznie zaczynają bardzo dobrze mówic po polsku, a co dopiero dzieci które tu się wychowają od
  • Odpowiedz
No to nie wiem, moze stawiaj sie w wyznaczonych terminach. Czym jesteś az tak zajęty, ze nie dajesz rady, skoro pracy nie masz?


@lubiegrzeski: Ale ja nie mówię o sobie, tylko o sytuacji ludzi w Polsce.

Oni tego nie zrobią chociażby ze względu na fakt, ze nie maja adresu, nie przynależą do żadnego z PUPów i w sumie żadna ze stron z takiego spotkania by nic nie zrozumiała ze względu na barierę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Argonzz: jedynie można przytaknąć, że sprawa żłobków i przedszkoli może być nie w porządku, jeśli to potrwa dłużej niż kilka miesięcy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@thampel5: bezrobotni również mają bezpłatny dostęp do lekarza. Nawet niezarejesteowani - MOPS cie ubezpiecza po fakcie, spotkałem się z taką sytuacja jak leżałem w szpitalu. Przywieźli jakiegoś pijaczka bez ubezpieczenia i przyszła pani z MOPSU i kazała podpisać kwoty, to go MOPS obejmie ubezpieczeniem po fakcie, bo może.
  • Odpowiedz
@peszek_leszek: żeby Ukraińcy mieli pracę to gospodarka musi się rozwijać, teraz pomyśl ile firm handlowało z kacapami a teraz nie może, czekają nas zwolnienia a wykop pieprzy ile to miejsc pracy jest dla nich
  • Odpowiedz
@stefan_pmp: Gro obywateli też dostaje darmowe przejazdy za darmo jeśli jest okoliczność lub są w słabej sytuacji materialnej. Tu ciężko by było egzekwować zwroty za podróże więc prościej było zapewnić im darmowy transport żeby łatwiej ich rozlokować. Jeśli nie poniesiemy kosztów tutaj to trzebaby szukać jakiś innych transportów. Darmową grochówkę można dostać na każdym pikniku z darmowymi grochówkami ;) @GratisLPG się zesrał.
  • Odpowiedz
@GratisLPG: A co, chcesz im pomagać mówiąc, że mogą sobie miekszanie wynająć za 3k i pójść do biedronki na zakupy? Pomaganie polega na tym, że ludzie dostają coś, czego sami sobie zorganizować nie musieli i za co sami nie musieli zapłacić. Agentem nie jesteś, bo głupich nie biorą. Ruski pachoł jesteś i tyle.
  • Odpowiedz
każdy obywatel może się zarejestrować w pup i mieć dostęp do lekarza


@Shatter: nie każdy. Pup może cie wywalić, bez możliwości ponownego przyjęcia i tracisz tytuł do ubezpieczenia. Wyobraź sobie, że w Polsce jest masa ludzi, ktorzy ze względów zdrowotnych nie mogą pracować, ale ZUS ze względu na cięcie kosztów nagle odmawia im prawa do renty...

Masz w Polsce x ludzi którzy zmuszeni są dobrowolnie się ubezpieczać oraz takich, którzy
  • Odpowiedz
Jakie większe prawa dostali uchodźcy?


@peszek_leszek: > no ogromne 1. bilet na pkp za darmo 2. ciepłą zupę na dworcu

@stefan_pmp: mają dostać 500plus i inne zasiłki, plus Duda już wymyślił dzienne zasiłki dla każdego przyjmującego Ukraińców. A Ty piszesz o jakimś darmowym bilecie
  • Odpowiedz
@struspedziwiart: Kasa na Ukraińca będzie z budżetu państwa. Kasa w budżecie jest z podatków. Tak samo jak kasa na służbę zdrowia. Ten milion ludzi będzie korzystać nie płacąc podatków. Już rozumiesz?
  • Odpowiedz