Wpis z mikrobloga

@GratisLPG: Mnie też dupa piecze na myśl o tym, że ludzie uciekający z własnego kraju, w którym bombarduje się ich domy i zabija bliskich mogą sobie teraz w kraju obok jeździć za darmo komunikacją miejską i mieszkać ze swoimi dziećmi u obcego człowieka.

Pomijam już to, że to inwestycja w naszą obronność. No chyba, że lepiej olać tę pomoc teraz żeby później zapłacić więcej jakby wojna toczyła się w naszym
  • Odpowiedz
@GratisLPG: jak daremne musi być Twoje życie że zazdrościsz pomocy ludziom którzy tracą wszystko i przed wojna uciekają,
Bardzo mi przykro że tak Ci mirkujaca osobo źle, jednak odmawianie komuś pomocy i to jeszcze nie Twojej tylko czyjejś to oznaka słabego i złego charakteru, pracuj człowieku nad sobą bo jesteś na najlepszej drodze do bycia zwykłym #!$%@? a nie człowiekiem.
  • Odpowiedz
@MikiGRU: ale o co ci konkretnie chodzi? ból dupy o akcje korporacji, które KALKULUJĄ, że zwyczajnie taka akcja im się opłaca, tak jak w przypadku LGBT czy BLM, ty do tego nie dokładasz..oczywiście, niektóre akcje już są absurdalne, ale to ich pieniądze i ich promowanie na fali hypu

wolontariusze? to chyba nie wymaga komentarza.

pomoc państwa? część wynika z ustawy, cześć to zwykły populizm który zawsze będzie szedł od polityków,
  • Odpowiedz
@GratisLPG: Na godzinę 11:40 ten wpis zebrał 570 plusów,cieszy mnie to bardzo że na tym portalu zostały jeszcze jakieś myślące osoby.Nie chce mi się pisać elaboratu na temat absurdalnej polityki rządu względem uchodzców,bo niemam pózniej czasu na odpisywanie wychodkom.Pragnę jedynie napisać że pochodzę z wschodniej polski,mam tam rodzine i wiele znajomych.Możecie mi wierzyć że nastawienie do ukraińców,zmieniło się tam o 180 stopni.Wykop w żadnym stopniu nie odzwierciedla opini społeczeństwa,ale co
  • Odpowiedz
@nicspecjalnego o to że my nigdy nie potrafimy wziąć czegos z chłodnym rozumem i wyrafinowaniem, pomoc ale tyle ile wytrzyma gospodarka a nie euro po 5zl a my się bawimy w populizmy dla uchodźców, może najpierw by nasza wspólnota sypnęła na to gotowka? Problem w tym że Polacy tego w ogóle nie wymagają i nie rozumieją bo kierują się zawsze emocjami
  • Odpowiedz
@robert7454 a czy przez dwa lata była potrzebna skoro teraz już nie jest? Musieliśmy się szczepić? Musieliśmy #!$%@? gospodarkę? Musieliśmy to wszystko znosić skoro jednym konfliktem można było straszliwą srandemie strachu odsunąć w tydzień na dalszy plan? Nie liczę oczywiście na odpowiedz( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@pokyw123: A jak mają płacić podatki jak dopiero co przyjechali uciekając przed wojna? Rusz #!$%@? łbem, przestań jątrzyć i pomyśl że to tymczasowe. To chyba oczywiste.
  • Odpowiedz