Wpis z mikrobloga

ale przecież Polacy mają darmowa służbę zdrowia. Jak nie masz zatrudnienia to rejestrujesz sie w urzędzie pracy i możesz legitnie, za darmo korzystać ze służby zdrowia. W czym tu problem?


@lubiegrzeski: Jak np. wywalą cię z urzędu - bo np. nie wstawisz się na żądany termin, to nie masz opieki zdrowotnej.

Dlatego piszę o tym, że oni mają prawo do opieki BEZ ubezpieczenia, a w Polsce prawo do bezpłatnej opieki mają
  • Odpowiedz
@Wolfman91: No to nie wiem, moze stawiaj sie w wyznaczonych terminach. Czym jesteś az tak zajęty, ze nie dajesz rady, skoro pracy nie masz? Oni tego nie zrobią chociażby ze względu na fakt, ze nie maja adresu, nie przynależą do żadnego z PUPów i w sumie żadna ze stron z takiego spotkania by nic nie zrozumiała ze względu na barierę językowa.

Juz nie bądź takim #!$%@? i przyznaj, ze mimo wszystko
  • Odpowiedz
@GratisLPG: Przecież to dopiero drugi tydzień wojny i ludziom uciekającym przed wojną (często bez jakiegokolwiek przygotowania) trzeba pomóc. Oczywiście długoterminowa pomoc finansowa nie sprawdzi się, bo może zrobić się z tego kolejny stały socjal, na którego państwa nie stać, ale na razie nie powinniśmy o tym myśleć co będzie za miesiąc, tylko pomagać im na bieżąco.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@angelika_tracz: sugerujesz, że jak Ukrainiec będzie miał covid, to nie dostanie kwarantanny?
Do mnie też żaden lekarz nie bał się podejść bez maseczki, a nie jestem Ukraińcem.
  • Odpowiedz