Wpis z mikrobloga

Znów kurniki 30 M2 zaczną drożeć, choć są niebotycznie napompowane to dostały kolejny bodziec (pretekst) w postaci napływu imigrantow. Nawet jak nie będzie to miało znaczenia i oni się rozproszą po Europie to propaganda developerska wykorzysta to i teraz młodzi Polacy będą musieli spłacać mieszkanie nie 30 lat, a dwa pokolenia.

Znów lemingi bez pojęcia o inwestycjach, dzieci hossy chwycą za oszczędności i polecą z wywalonym jęzorem kupować kurniki.

Dalej będą rządzić w tym kraju stare hieny i Janusze z nabuzowanym do nieprzytomności ego. Jak np. mój wujek, prostak, gbur i cham, który kiedyś kupił w cholerę ziemi jak sam się przyznał "za jedną gównianą wypłatę" i teraz jest multimilionerem, osiadłym na majątku, który zdobył tzw. psim swędem, który wierzy, że to jego geniusz, a Znam jeszcze innych starych ludzi z wykształceniem podstawowym i upodobaniem do alkoholu, którzy mają pełno nieruchomości, mieszkań itd.

Młodzi Polacy zawsze będą w tym kraju petentami bez perspektywy, które muszą bić pokłony zgrzybiałym, podszytym lekami starcom i stawać jako sztubak przed starymi akademikami, urzędnikami, rodzicami, dziadkami, wujkami, babciami, inspektorami, funkcjonariuszami publicznymi, januszami i kij wie co jeszcze. Często gburowatymi prostakami, lubiącymi nadużywać pozycji, żerować na młodych, żeby im podcierali doopy i jeszcze mówili jakie piękne są.

#ukraina #wojna #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #inwestowanie #inwestycje #kredythipoteczny #pieniadze #finanse #gielda #polska #nieruchomosci
  • 22
@Ynfluencer: masowa migracja to szansa, żeby przy pomocy ludności napływowej wywalczyć sobie lepsze warunki. Skoro Polacy tego nie potrafili w czasie pokoju tylko potulnie szli pracować do Janusza i dawali nu się kopać w dupe to może chociaż teraz upomną się o swoje. Twoim wrogiem nie jest obcy tylko Janusz zwolennik konfederacji który cie dymał całe życie tłumacząc że to kryzys podczas gdy sam wrzucał co tydzień zdjęcia z nart w
@zabojcaonucy: Oczywiście, Janusz nawet jak byłoby bezrobocie 0 procent to dalej nie przyjąłby do świadomości, że jego firma nie jest szczytem marzeń każdego pracownika, i że nie ma tabunów chętnych za bramą.

Ja też jestem wolnorynkowcem z konserwatywnymi poglądami, ale polscy tzw "przedsiębiorcy" to jest grupa tak patologiczna, butna, oderwana od rzeczywistości z taką słomą, wystającą z butów, że tego już nic nie jest w stanie zmienić.
ludzie płacą za mieszkania tyle ile są warte i tyle.


@gatineau:
Nie ludzie tylko banki.

Ceny są normalnie skorelowane ze średnią pensją, jakoś niedawno to sprawdzałem


@gatineau:
To jest trochę błędne myślenie. Oszczędzanie na mieszkanie to proces trwający wiele lat nawet jeżeli chodzi o wkład własny.
Przy takiej dynamice wzrostów zarobków i cen nieruchomości oszczędności szybko się dewaluują, a ludzie zarabiający średnią krajową mają problem na odłożenie na wkład własny
@LaurenceFass: Ja mam gotówkę, za którą mógłbym kupić kilka mieszkań i jakbym miał to komuś dać za kilka kurników 30 metrów to bym się zapłakał.

To są lata mojej ciężkiej pracy, cierpliwosci, inwestowania, nauki, wyrzeczeń i mam to tak #!$%@?ć, gdy jakiś #!$%@? Janusz, który gówno wie na temat inwestowania siedzi na kilku nieruchomościach, na które #!$%@?ł kilka miesięcy przy przerzucaniu węgla z łopata w jednej, a pieskiem w drugiej, bo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ynfluencer: ale skoro ten wujek kupił ziemię, nawet za psie pieniądze, a nie #!$%@? na alko, wakacje i takie tam, to czemu twierdzisz, że go fuks był? Jak ktoś kupił akcje tesli na początku istnienia firmy za psie pieniądze to też tylko fuks? Czy to zależne od tego kto kupił? Jak ty to wiadomo, mistrz inwestycji a jak sąsiad to prostak i gbur miał fuksa?
Oszczędzanie na mieszkanie to proces trwający wiele lat nawet jeżeli chodzi o wkład własny.


@LaurenceFass: niestety nie do końca. Wiem że to niesprawiedliwe ale:
- masa ludzi dostaje na wkład własny od rodziców
- masa dziedziczy
- masa kupuje większe mieszkanie po sprzedaży mniejszego i zrealizowania kosmicznych zysków na mieszkaniu które kupili kilka lub kilkanaście lat temu (oni albo ich rodzice)
- masa odkłada błyskawicznie bo albo jedzie na zachód na
@WhiskeyIHaze: Jakby to kupił mistrz inwestycji to by było ok.

Ale stary, czy ty naprawdę wierzysz, że te wszystkie dziadki, rolnicy, ktorzy są często analfabetami zrobili złożone analizy fundamentalne i kupili te nieruchomości, bo wiedzieli, że za ileś lat będzie się to tak kształtować?

Nie, dobrze wiesz, że to był głupiego fart i tyle i nie wynikało to z żadnej wiedzy, analizy, ani czegokolwiek zbliżonego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ynfluencer: czyli dupa cie boli, że ktoś ma lepiej w życiu niż ty. Wszystko jasne.
A tak odnośnie tego alfabetyzmu - ty gdzieś w Rosji żyjesz czy jak? U Polsce analfabeci? I to jeszcze często? Współczuję otoczenia w takim razie
Wiem że to niesprawiedliwe ale:

- masa ludzi dostaje na wkład własny od rodziców

- masa dziedziczy

@gatineau:
Nie, jest to jak najbardziej sprawiedliwe.

Masz trochę racji. Nie mniej obecne ceny nieruchomości są pompowane pustym, wykreowanym pieniądzem kredytowym. Niskie stopy procentowe są skorelowane we wzrostem cen.
Patrz teraz: drobne podwyżki, które są śmieszne w obliczu obecnej inflacji powodują dwucyfrowe krachy w sprzedaży.

To są lata mojej ciężkiej pracy, cierpliwosci, inwestowania, nauki,
@WhiskeyIHaze: Nie odpowiedziałeś mi na pytanie.

Czy uważasz, że Ci wszyscy starsi ludzie, którzy mają po kilka nieruchomości, ziemie, tereny rolne mają to dlatego, że zrobili gruntowne analizy fundamentalne, świetnie znają się na inwestycjach i przewidzieli, że za kilkadziesiąt lat kurniki będą warte miliony. UNIKASZ odpowiedzi?

Dobrze wiesz, że g... wiedzieli i mieli tylko farta i tak boli mnie dupa.

I tak wielu starszych ludzi z poprzednich pokoleń jest słabo wykształconymi
@LaurenceFass @WhiskeyIHaze Czy ktoś może odpowiedzieć mi na pytanie, czy dziadki bez matury są takimi geniuszami inwestycyjnymi, lepszymi niż Warren Buffet i inni czołowi inwestorzy, że zrobili dogłębne analizy i znają trendy rynkowe, cykle itd.

Odpowiedzieć mi kur... na tylko jedno pytanie i we wszystkim przyznam wam rację.

Bo już mam dość kraju, w którym byle siwy Janusz z browarem w ręku, manierami chama wiejskiego i zasobem wiedzy/intelektu porównywalnym do jakiegoś dzikiego
@LaurenceFass: To jest taka sama sytuacja jak politykierzy, którzy podzielili się przy wódzie władzą nad najbardziej lukratywnymi instytucjami i przedsięwzięciami w tym kraju. To jest fart wiejskiego prostaka, pijaka, któremu słoma z butów wystaje. Nic innego.
@Ynfluencer:
No nie j.w. to jest wada systemu, że ludzie, którzy niewiele wnoszą do społ. stają się majątkowymi milionerami.
Wszystko przez kreowany pieniądz kredytowy.

Politycy robią wszystko m.in. na szkodę własnych dzieci i całego społeczeństwa.
Dobrym przykładem jest Ukraina: zrujnować taki kraj, z technologią atomu, silników rakietowych do samolotów itd. itp. ogromne zaplecze inżynieryjne. Nie trzeba nawet technologii, z samego rolnictwa przy najlepszych glebach na świecie byliby bogaci. Wszystko zrujnowane do
Czy uważasz, że Ci wszyscy starsi ludzie, którzy mają po kilka nieruchomości, ziemie, tereny rolne mają to dlatego, że zrobili gruntowne analizy fundamentalne, świetnie znają się na inwestycjach i przewidzieli, że za kilkadziesiąt lat kurniki będą warte miliony. UNIKASZ odpowiedzi?


@Ynfluencer: nie. Ale byli mądrzejsi od twoich rodziców którzy hajs przewalali na alkohol zamiast też kupować nieruchomości/ziemię i dać ci leprzy start w przyszłość. moi rodzice specami od inwestycji nie są.
Młodzi Polacy zawsze będą w tym kraju petentami bez perspektywy, które muszą bić pokłony zgrzybiałym, podszytym lekami starcom i stawać jako sztubak przed starymi akademikami, urzędnikami, rodzicami, dziadkami, wujkami, babciami, inspektorami, funkcjonariuszami publicznymi, januszami i kij wie co jeszcze. Często gburowatymi prostakami, lubiącymi nadużywać pozycji, żerować na młodych, żeby im podcierali doopy i jeszcze mówili jakie piękne są.


@Ynfluencer: młodzi mieli swoją szanse, mogli wejść w krypto. Mogli brać kredyty na