Wpis z mikrobloga

@zykythic: samochody też można oznaczać w podobny sposob - choćby zmywalnym sprayem.

Tak tylko sobie myślę, że gdybym był takim żołnierzem, to na bank bylbym obsrany i widział wrogów w kazdym cieniu dookoła. Gdybym przez lornetkę zobaczył auto zapakowane ludźmi w hełmach, strojach maskujących i masę dziwnego sprzetu między nimi, to nie wiem czy tez bym nie strzelał, mając pewność, ze to nie "nasi".

Jasne, widoczne stroje w międzynarodowym standardzie i
@takie-inne-uczucie: w tym filmie najbardziej szokująca jest ignorancja dziennikarzy. jedziesz do innego kraju i nawet nie nauczysz się w ichniejszym języku choćby JEDNEGO słowa "dziennikarz" tylko wychodzisz z założenia, że przeciętny Sasza rozumie angielski i to w brytyjskim wydaniu. oni nie mają nawet kibla w domu, a mają rozumieć jakieś "dżenelista"? jak można być tak głupim?
@takie-inne-uczucie: To nie czasem Ukraińcy strzelali do reporterów?


@Djuk94: Też mi się tak wydaje, jadą w kierunku Kijowa, nie wiem jakie to dokładnie miejsce, ale to może być barykada na drodze wjazdowej do miasta. W 1:15 lektor mówi:

We think this is ukrainian checkpoint and a mistake, so we identify ourselves


A ludziom od propagandy już odbiera rozum, tak jakby tam tylko ruscy byli źli i tylko oni strzelali. To
We think this is ukrainian checkpoint and a mistake, so we identify ourselves

A ludziom od propagandy już odbiera rozum, tak jakby tam tylko ruscy byli źli i tylko oni strzelali.

@skrytozgroza: @Djuk94: Ale to nie znaczy, że był to ukraiński punkt kontrolny tylko, że oni tak wtedy myśleli a jest to spora różnica.

https://news.sky.com/story/sky-news-teams-harrowing-account-of-their-violent-ambush-in-ukraine-this-week-12557585?fbclid=IwAR0HLrn_CPMqxKI7wCK6T_9d5kV57lqTIcbkNU_RpagS7mrWoaGWaQLQ2cI

We stopped at a checkpoint and spoke to the soldiers and police, asking them if
@Tagnk: Ok,masz rację łap plusa. Obejrzałem nagranie a nie zauważyłem linka do artykułu, mea culpa.
Choć oczywiście to nadal wersja "told by the Ukrainians", jakbym przypadkowo ostrzelał dziennikarzy to też bym na ich miejscu zrzucił winę na przeciwnika, bo kto to sprawdzi.