Wpis z mikrobloga

Jestem przerażony gdy widzę w gorących wpisy nakłaniające do wojny NATO z Rosją, nie mówiąc o organizowaniu sondażów ile osób jet gotowych walczyć. Chcecie na terenie Polski mieć Ukrainę i bombardowanie osiedli? Zastanówcie się czy nie jesteście ofiarami propagandy, która musi mieć poparcie wśród ludności żeby dołączyć do wojny.
#wojna #rosja #ukraina
  • 88
@denizen: Rozumiem, że lepiej aby być w zwęglonych gruzach za 5-10 lat jak Rosja się odbuduje? Weź pod uwagę, że teraz Rosja musiałaby walczyć na dwa fronty, a sam front Ukraiński idzie im słabo jak na to jak napinali muskuły. Drugi front ze strony NATO spuściłby im solidny #!$%@? i wygnał zarówno z Ukrainy jak i z Białorusi, wtedy odbudowa by im tak sprawnie nie poszła.
@emjot86 gdyby rusek nie miał atomu już dawno by dostał w #!$%@?. Tak wiadomo jaka będzie reakcja jak NATO wkroczy. Nawet Biden się cyka


Gdyby rusek nie miał atomu to by nawet nie śnił atakować ( ͡º ͜ʖ͡º)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@atencjon: na szczęście Biden nie daje #!$%@? co myślą wykopki i swiezo upieczeni patrioci co jeszcze miesiąc temu się deklarowali że w razie wojny uciekają jako pierwsi xD Jedynie nasi rządzący budza niepokój bo chwilami brakuje u nich zdrowego rozsądku,chłodniejszego spojrzenia na to wszystko.Afiszują się za bardzo z tą pomocą,ale wiadomo żadnej okazji na większe poparcie zmarnować nie można ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@atencjon: Nie chce wojny z Rosją w Polsce i dlatego wolę ją na Ukrainie tak by Ukrainę wyzwolić oraz by samemu nie musieć się bać, że te kacapskie mongoły kiedyś tu wkroczą jak znowu im się wojna zamarzy. Przeciwnika trzeba bić gdy jest słaby i podatny na ciosy.
Rosja nie jest tak silna jak wszyscy myśleli ale nie jest też tak słaba jak mireczki uważają i opieram to na rozmowach specjalistów a nie na moim zdaniu. Polska jest gorzej przygotowana do wojny niż Ukraina i my byśmy padli w kilka dni zanim NATO by przysłało wojsko. Pomoc na Ukrainie tak, ale włączanie się w wojnę nie.


@atencjon: Zaprzeczasz sam sobie, trudno żeby wjazd na Rosję robili jednocześnie nie mając
Wykopki jeszcze miesiac temu byli cynicznymi strategami, którzy śmiali się z tego jak frajerska była Polska podczas 2 wojny światowej i że nie można popełniać tych samych błędów. Teraz sami by lecieli z szablą na Moskwę xD


@mackbig: Problem Polski polega na tym, że zawsze podejmuje walkę w złym momencie, a dokładniej gdy jest już dawno za późno. Obecnie front stoi na dalekiej Ukrainie i Rosjanie zesraliby się, a nie choćby
Zdobywanie Moskwy przez NATO to byłyby dziesiątki tysiecy martwych po obu stronach. Taki Kijów x4 albo x6, nie pamiętam dokładnie.


@Stepere1234: Moskwy zdobywać nie ma sensu. Wyrwać Ukrainę, Białoruś, zmielić Rosyjską armię, dobić sankcjami i nigdy nie znosić. Po tym dozbrajać Ukrainę i Białoruś. Wystarczy, żeby wyeliminować Rosję imperialną.
@atencjon:
Tutaj nie ma co się oszukiwać jedyną rzeczą jaka powstrzymuje NATO przed rozjechaniem ruskich na Ukrainie są głowice nuklearne. Przecież gdyby ruskie ich nie miały, lub NATO miało 200% pewność że nikomu to nie przyjdzie do głowy - to ruskie nad sobą już by miały amerykańskie latające i siejące spustoszenie samoloty, pewnie inne kraje by swoje zabawki dorzuciły i wojna by się w tydzień skończyła - łącznie z pokojowym przejęciem
Teraz mam wrażenie, że szykuje się pod to opinie lub to jest przypadek.


@atencjon: Jak się zaczęły bombardowania Charkowa i oglądałem Sky News oraz NBC, to takie miałem wrażenie. Sporo materiałów i mówienia o ofiarach wśród dzieci i kobiet. Oraz ocena tego jako zbrodni.
Na Sky News leciał taki ciekawy fragment dyskusji z jakimś politykiem, który właśnie tłumaczył Ukrainkom, które go o to pytały, że nie możemy wkroczyć wojskiem bo to
@atencjon: Nie chcę dla posadek jakichś śmiesznych polskich polityków, których bardziej nienawidzę jak szanuję. Nie znam też osobiście żadnego Ukraińca ani Rosjanina, któremu bym życzył najgorszego, ale za to jest wielu takich Polaków.

Nie wiem skąd oni biorą te sondaże, ale dla mnie to jawna propaganda. Mniejsza jak w Rosji, ale też bardzo duża za którą kłamcy z polskich mediów powinni dostać surowe kary. Szkoda, że nic takiego nie będzie miało
Nie byłbym nawet zaskoczony gdyby za tą akcją z elektrownią stała Ukraina/USA. Wiedzą, że każdy wie, że Rosja jest zła i można na nich wszystko zwalić, mogą to bardzo łatwo wykorzystywać.


@patrykw96: W jakim sensie to ich akcja? Propagandowo z całą pewnością, bo to Zełenski straszył, że elektrowni coś grozi. Oczywiście Putin twierdzi, że to false flag. Ukraińcy są zbyt zawzięci na rosjan żeby zabijać akurat teraz własnych cywilów (którzy tam
W naszym interesie jest pozwolić się wykrwawić Rosji na Ukrainie.


@GhostTrick: To Ukraina się wykrwawi. Potem rosjanie wytłuką im najlepszą cześć społeczeństwa, a z najgorszych mend stworzą oddziały, które wezmą udział po ich stronie. Skoro nawet w Polsce są ludzie łykający rosyjską propagandę to obawiam się, że w Ukrainie też tacy się znajdą.
@puszkapandory W sensie, że nie ma pewności kto tak naprawdę tam strzelał. W tej konkretnej sytuacji niczego nie jestem pewien i niczego nie wykluczam.

Paliła się jakaś buda daleko od reaktorów i to chyba wszystko co widzieliśmy na żywo, reszta to może być propaganda. Prezydent Ukrainy próbuje wciągnąć w ten konflikt innych, więc to równie dobrze mogła być próba wymuszenia reakcji NATO czy Europy.
@patrykw96: No wiesz, jakby tam rosjanie nie wchodzili to by nikt nie strzelał. A że rosjanie weszli wątpliwości chyba nie ma. Oczywiście, propagandy po stronie Ukrainy nie brakuje. Zdaje sobie z tego sprawę. Nie zmienia to faktu, że ruscy to zwierzęta. To chyba tam rzucili protestującym pod nogi granat, który urwał co najmniej jednej osobie nogę. Tak o, żeby się rozeszli.