Wpis z mikrobloga

Jestem przerażony gdy widzę w gorących wpisy nakłaniające do wojny NATO z Rosją, nie mówiąc o organizowaniu sondażów ile osób jet gotowych walczyć. Chcecie na terenie Polski mieć Ukrainę i bombardowanie osiedli? Zastanówcie się czy nie jesteście ofiarami propagandy, która musi mieć poparcie wśród ludności żeby dołączyć do wojny.
#wojna #rosja #ukraina
  • 88
  • Odpowiedz
@atencjon: Zasadniczo, w Rosji społeczeństwo jest podzielone na nacjonalistów i zwolenników pokoju z Ukrainą. Co zabawne od sankcji to pierwsze się rozrasta, bo narracja o wielkim wrogu z zachodu odżyła. No ale faktem jest to że w razie ataku na ich kraj pewnie faktycznie by lecieli z widłami. Ukraińcy też są do tego skłonni. Generalnie w byłym ZSRR jest to silna cecha ludzi. W wojnach agresywnych to działa słabiej, co widać
  • Odpowiedz
Bez poparcia opini publicznej nie zaatakują. Na zachodzie jest to bardzo istotne. Teraz mam wrażenie, że szykuje się pod to opinie lub to jest przypadek. Zobacz jak Ukraina usilnie próbuje wciągnąć NATO do wojny. Rozumiem to bo na ich miejscu zrobił bym to samo, nie mają wyjścia. Pomagać bronią ale bez żołnierzy.


@atencjon Nie byłbym nawet zaskoczony gdyby za tą akcją z elektrownią stała Ukraina/USA. Wiedzą, że każdy wie, że Rosja jest
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@atencjon: Chińska potęga też jest znana tylko ze słów napisanych na papierze, zero potwierdzenia jak naprawdę wyglądają ich możliwości bojowe. Ale tu znowu się tego nie przekonamy, bo mają broń jądrową.
  • Odpowiedz
@atencjon: Nie mówię o atakowaniu Rosji tylko o pomocy militarnej Ukrainie np. przez zamknięcie nieba i dostarczanie takiej ilości uzbrojenia żeby rozwalić absolutnie wszystkich rusków.
  • Odpowiedz
@ortalionowy
Tego nie napisałem, nie bronię Rosji tylko zauważam fakt, że Ukraina podczas wojny może wykorzystywać takie sytuacje na własną korzyść. Oni też prowadzą własną propagandę, a wiele osób o tym zapomina, bo znając życie wychodzi z założenia, że to oni są poszkodowani, więc muszą mówić prawdę.

Za dużo emocji, za mało myślenia.
  • Odpowiedz
@atencjon: Również mnie to martwi. Nasze media powinny mocno studzić zapały oraz emocje, by przygotować nas na potencjalne zaczepki hybrydowe ze strony Rosji, które mogłyby wciągnąć Polskę do walki. W naszym interesie jest pozwolić się wykrwawić Rosji na Ukrainie.
  • Odpowiedz
@atencjon: Jestem w stanie zrozumieć że może zdarzyć się jeden tego typu ignorant.
Bardziej zastanawia mnie tak ogromna ilość plusów. Właściwie, był to najlepiej plusowany komentarz w danym znalezisku.
  • Odpowiedz
@atencjon: Tak tylko nadmienię, że Brytyjczycy też nie chcieli umierać za Gdańsk, a wojna i do nich zawitała. Musimy się zastanowić jako Europa, a szczególnie jak Polska, czy Rosjanie zakończą swoje działania wojenne na Ukrainie, skoro chcą powrotu statusu NATO z 1997 roku. I pytanie czy zajęcie przez nich Ukrainy nie utrudni nam znacznie przyszłej obrony.
  • Odpowiedz
Chcecie na terenie Polski mieć Ukrainę i bombardowanie osiedli


@atencjon: I znowu to samo. Bombardowanie CZYM, człowieku? Na razie męczą się z Ukrainą i słabo im to idzie. Najzwyczajniej w świecie są słabi i należałoby ich dojechać tak, by wyjście z Ukrainy i Białorusi uznali za naszą łaskę.

Bo inaczej będziemy mieli powtórkę z rozrywki za dekadę, ale wtedy mogą już mieć faktyczną armię, a nie zbieraninę pajaców w prehistorycznym sprzęcie.
  • Odpowiedz
@DooBeeDooBee: na jakiej podstawie uważasz że reszta świata zdejmnie sankcje xD USA wystarczyły dwa dni aby jedna z najpotężniejszych gospodarek świata ustawić do pionu, a ty twierdzisz, że zaraz każdy oleje USA xD

Onuce są testowane i to pięknie NATO to wychodzi. Putlerek wpierw straszył, że jakakolwiek próba pomagania Ukrainie to jak udział w wojnie i prawdopodobna która z użyciem atomu.
Dla podbicia propagandy nwate schował się w schronie, widać ile
  • Odpowiedz