Wpis z mikrobloga

Jestem przerażony gdy widzę w gorących wpisy nakłaniające do wojny NATO z Rosją, nie mówiąc o organizowaniu sondażów ile osób jet gotowych walczyć. Chcecie na terenie Polski mieć Ukrainę i bombardowanie osiedli? Zastanówcie się czy nie jesteście ofiarami propagandy, która musi mieć poparcie wśród ludności żeby dołączyć do wojny.
#wojna #rosja #ukraina
  • 88
Jeżeli wojska rosyjskie staną na Polskiej granicy (po przegranej Ukrainy) to tak właśnie będzie.


@puszkapandory: Już widać, że na ten moment cele militarne Putina na Ukrainie są nie do zrealizowania. Zebrał zbyt mało armii na tak wielki kraj jakim jest Ukraina. Do tej pory nie rozbił im armii, a wciąż leci sprzęt z UE i ochotnicy (podobno 80 tysięcy już). Gospodarka Rosji została zniszczona i długo tak nie pociągnie.

Okupacja itd
@GhostTrick: Bardzo chciałbym, żeby rosja złamała się przed Ukrainą i żeby jeszcze odbili sobie te tereny, ale mam obawy. Rosyjskie społeczeństwo wyraża naprawdę szerokie poparcie dla tej wojny i będą żarli gruz i nadal podsyłali jednostki wykrwawiając Ukraińców. Umęczą ich zakopywaniem kacapów.
@puszkapandory: Też mam taką nadzieję. Weź pod uwagę np. to co kiedyś mówił Friedman o Grecji czy Włochach, że tam po kryzysie, klasie średniej spadły zarobki o połowę jak nie więcej, a oni znali życie europejskiej, wysokiej klasy średniej, przez co dla nich taki "downgrade" do ledwo niskiej, był szokiem i nie mogli się pozbierać po tym.

Ludzie ze związku radzieckiego mogli żreć gruz, bo znali koszmarną biedę tamtych czasów jeszcze.
To jednak jest różnica ogromna i mimo wszystko zjazd do takiej prawdziwej, głębokiej biedy trzeciego świata to będzie dla nich szok.


@GhostTrick: Obawiam się, że oni nie mają zbyt wiele do powiedzenia w rosji ale na pewno problemy tam będą olbrzymie. Nawet jeżeli znajdą się metody to wiele firm raczej nie będzie się bawiło w obchodzenie sankcji czy wchodzenie ponownie na ten rynek.

Jak nie widziałeś to polecam film ( ͡
puszkapandory - > To jednak jest różnica ogromna i mimo wszystko zjazd do takiej praw...
Obawiam się, że oni nie mają zbyt wiele do powiedzenia w rosji ale na pewno problemy tam będą olbrzymie. Nawet jeżeli znajdą się metody to wiele firm raczej nie będzie się bawiło w obchodzenie sankcji czy wchodzenie ponownie na ten rynek.


@puszkapandory: ZSRR mimo wszystko momentami dawał ludziom (fałszywe ale jednak) przebłyski wyrwania z tej straszliwej biedy, która była "domyślnym" stanem.
Dla młodych z większych rosyjskich miast, "domyślne" jest skromne, ale
Ja ekspertem nie jestem ale ostatnio słuchałem w wywiadu w którym mówili, że Rosja po tak dużych stratach potrzebuje kilka lat na odbudowę. I nawet jakby miała zaatakować to za 5 lat co najmniej. Lepiej się dozbroić niż teraz wchodzić


@atencjon: Tylko że wtedy walki nie będą się toczyć pod Kijowem tylko pod Warszawą
@atencjon: Wojna NATO z Rosją jest i tak wielce prawdopodobna. Na ten moment NATO wykrwawia Rosję życiami Ukraińców i liczy na to, że doprowadzi to Rosję do stanu agonalnego. Najlepszym wyjściem z tej sytuacji dla wszystkich jest obalenie Putina przez siły wewnętrzne i przełknięcie przez naród rosyjski, że nie są tacy wspaniali jak siebie widzą. Oznaczałoby to oczywiście poddanie się Rosji i rozliczenie ich za zbrodnie, usunięcie wszystkich przydupasów Putina i