Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1113
Zaczęło się. Rosjanie na "okupowanych" przez siebie ziemiach rozpoczynają masowe morderstwa, kradzieże i gwałty.

Napisał Mychajło Podolak z Kancelarii Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

Moja babcia mi kiedyś mówiła, że jak przez jej miejscowość przechodzili Niemcy to było w miarę ok. Jak jednach przechodziła Armia Czerwona to nasral* jej w kilka osób do magazynu mąki żeby nie mieli co jeść a pozostałe świnie zamordowali.

To jest bydło i trzeba każdemu Ruskowi od dziś o tym przypominać gdzie ich miejsce.

#rosja #ukraina #wojna
  • 115
@Caracas: Moja babcia świętej pamięci też porównywała przejście ruskich vs niemców. Ci pierwsi zdecydowanie bardziej nieobliczalni, siejący strach wśród cywilów.

Opowiadała mi jak mój pradziadek został w domu a prababcia gdzieś tam wywieziona. Został on z dziećmi. Sąsiadka powiedziała mu żeby ubrał dzieci w dziurawe ubrania i wysłał na podwórze aby się bawiły w słońcu.
Potem pojechał na niemiecki posterunek z tak ubranymi dziećmi błagać o to abyt żonę mu ściągneli
@moki: I jakie to ma znaczenie w czasie wojny? Kula mądrzejszego boli bardziej od kuli chłopa? Właśnie w tym polegała cała przewaga Sowietów, że zwykły chłop oderwany od roli wczoraj dzisiaj dostawał do łapy karabin albo zasiadał za sterami czołgu.