Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1113
Zaczęło się. Rosjanie na "okupowanych" przez siebie ziemiach rozpoczynają masowe morderstwa, kradzieże i gwałty.

Napisał Mychajło Podolak z Kancelarii Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

Moja babcia mi kiedyś mówiła, że jak przez jej miejscowość przechodzili Niemcy to było w miarę ok. Jak jednach przechodziła Armia Czerwona to nasral* jej w kilka osób do magazynu mąki żeby nie mieli co jeść a pozostałe świnie zamordowali.

To jest bydło i trzeba każdemu Ruskowi od dziś o tym przypominać gdzie ich miejsce.

#rosja #ukraina #wojna
  • 115
@matumat oczywiście, że nie będzie źródeł, bo w latach 50 nie było Onetu, żeby to spisać, ale w tym przypadku ilość dowodów anegdotycznych jest przytłaczająca. Stereotypy nie biorą się jednak znikąd.

@Caracas w dodatku musimy pamiętać i przypominać ruskim po której stronie zaczęli wojnę. W zagranicznych mediach powtarzają, że wśród Rosjan panuje mit wielkich wyzwolicieli i zwycięzców 2WŚ, na którym Putin buduje poparcie dla "denazyfikacji", a przecież oni wjechali z Hitlerem jak
@Caracas: Chyba wszyscy pamiętający te czasy tak mówią. Generalnie przez miejscowość z której pochodzę przechodziła granica ruskich i niemców. Wg tego co mówili okoliczni staruszkowie gdy byłam dzieciakiem - wszyscy modlili się o to, żeby Niemiecka armia była u nich pierwsza. Rosjanie byli tak biedni, że spodnie od mundurów wiązali sznurkami, które zajumali z gospodarstw. Kobiety przed nimi chowały się wszędzie - w stogach gnoju, grobowcach. Jak którąś dorwali to sama
@Caracas: Moja prababcia tak samo mówiła. Niemcy byli bardzo straszni, okrutni i zdeterminowani, ale to byli jednak ludzie. Mieli jakieś ludzkie odruchy i szło się z nimi nawet do pewnego stopna dogadać.

Babcia mówiła, że armia czerwona wyglądała jak z jakiegoś innego świata. Brudne, karłowate humanoidy z małpimi twarzami i zachowujące się jak zwierzęta. Wycięli jabłonki chociaż owoce leżały na ziemi, zjedli tylko część i reszte porzucili. Zabili wszystkie zwierzeta hodowlane
@Dolan: pytałem o źródło tego co napisał Mychajło Podolak z Kancelarii Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego o gwałtach, jak nie umiesz czytać ze zrozumieniem kolego to się naucz zamiast debilnie ironizować.

Jak się finalnie okazało nic o gwałtach nie mówił także wypowiedź jest zmanipulowana.