Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1113
Zaczęło się. Rosjanie na "okupowanych" przez siebie ziemiach rozpoczynają masowe morderstwa, kradzieże i gwałty.

Napisał Mychajło Podolak z Kancelarii Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

Moja babcia mi kiedyś mówiła, że jak przez jej miejscowość przechodzili Niemcy to było w miarę ok. Jak jednach przechodziła Armia Czerwona to nasral* jej w kilka osób do magazynu mąki żeby nie mieli co jeść a pozostałe świnie zamordowali.

To jest bydło i trzeba każdemu Ruskowi od dziś o tym przypominać gdzie ich miejsce.

#rosja #ukraina #wojna
  • 115
@kaarp: Nie muszę zostawiać żadnej karteczki, mało to u nas pomników katyńskich? Mało pomników Sybiraków?
To był taki przedsmak tego, co by zrobili, gdyby czerwonemu carowi pewnego ranka wpadł jakiś głupi pomysł do głowy.

I wciąż nie za bardzo chcesz się odnieść do tego, że indywidualni ruscy to byli zwierzęta, nawet z jasnym rozkazem BY DOBRZE TRAKTOWAĆ LUDNOŚĆ POLSKĄ. A co za tym idzie w przypadku potencjalnego prikazu z góry (bardzo
@NoMercyIncluded: Ale na żadnym z takich pomników nie ma napisane, że ktoś miał szczęście, że to jednak nie ruskie byli nazistami. Bo nikogo nie obchodzi co by było gdyby Stalin nie miał wąsów a Hitler był łysy. Wszystkich obchodzi to co było, a nie to co mogło być. Prawda jest taka, że zwierzęta były i z jednej i z drugiej strony. Nie było mniejszego zła w tej wojnie. Ale fakty to
@kaarp: A widzisz, nie zrozumiałeś jednej podstawowej rzeczy XD
W tym wątku nikt nie wybiela Niemców, tylko obsmarowujemy ruskich, paniał? Fersztejen?
To, że niemiecka armia w porównaniu do radzieckiej armii wypada jak wypada, to efekt uboczny i raczej nie wina nasza, tylko pieprzonych ruskich, EOT.
@Morderczy_Morszczuk Ale my tutaj porównujemy mentalność tych ludzi w codziennym zachowaniu w ujęciu jednoktkowym. Jasne, że to Niemcy rozwalili nam kraj, a nie Ruski, bo mieli narzucone inne plany, ale taki zwykły Hans nie decydował o tym, czy zbombardować miasto i postawić całą wieś pod ścianą. Mówimy o tym, co miał w głowie typowy szeregowiec w tych wojennych realiach.
Jak jednach przechodziła Armia Czerwona to nasral* jej w kilka osób do magazynu mąki żeby nie mieli co jeść a pozostałe świnie zamordowali.


@Caracas: Moja babcia to samo mówiła.
@Caracas: U mnie babcia opowiadała jak był Niemiec to zajął jedną izbę a my mieszkaliśmy w drugiej. Jak przyszedł ruski to zajął cały dom a oni chowali się po lasach bo ruchali wszystko co się ruszało.
@Caracas: u mnie dokładnie to samo, teren - Śląsk. Niemcy w porównaniu do ruskich była "kultura" a potem przyszły te mongolskie mordy. Dziadkowie już nie żyją, ale jak byłem mały to się nasłuchałem jak to ruscy wyciągali ludzi z piwnic i strzelali :/
@cohontes: Dlatego, że Śląsk to kolego był niemiecki, a na terenach niemieckich nie było już zmiłuj. U nas był odgórny nakaz nie uprzykrzania życia Polakom, ale na terenach niemieckich była jazda bez trzymanki. Ciężko mieć do nich o to pretensje pamiętając ze to Niemcy najechali ich domy, to Niemcy palili ich ziemie, a potem wykrwawiali naród. Później była tylko zemsta.